Wigry Suwałki z licencją na I ligę. Kadra w budowie

Beniaminek I ligi z Suwałk znalazł się w gronie sześciu klubów, którym Polski Związek Piłki Nożnej we wtorek przyznał licencję na grę na zapleczu ekstraklasy
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Suwałczanie, podobnie jak Bytovia Bytów, otrzymali licencję z tzw. nadzorem infrastrukturalnym (w przypadku Wigier problemem są zbyt niskie oparcia siedzisk na miejscach dla kibiców gości). Widzew Łódź otrzymał licencję z nadzorem finansowym, a Zagłębie Lubin, Pogoń Siedlce i Chrobry Głogów licencję na występy w I lidze mają bez żadnego nadzoru.

Tymczasem w Wigrach trwa kompletowanie kadry na nowy sezon, który wystartuje 2 sierpnia. Jak podaje portal suwalki24.pl, z dotychczasowej kadry 18 zawodników ma nadal występować w Wigrach. Między innymi są to Karol Mackiewicz i Mateusz Żebrowski z Jagiellonii. Z Sebastianem Radzią, Piotrem Karłowiczem, Jakubem Bartkowskim, Bartoszem Widejką, Kamilem Wengerem i Arturem Boguszem prowadzone są negocjacje.

- Z wyjątkiem dwóch z nich szczegóły zostały uzgodnione, a mam nadzieję, że z całą szóstką sfinalizujemy umowy w najbliższy poniedziałek, kiedy drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu - mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wigier.

Wigry podczas przygotowań mają rozegrać siedem sparingów. Rywalami będą między innymi Jagiellonia czy rezerwy Rubina Kazań.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl