Lekkoatletyka. Faworyci z Podlasia potwierdzili dominację

Cztery medale w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów w Toruniu zdobyli lekkoatleci Podlasia Białystok. W sumie przedstawiciele województwa podlaskiego osiem razy stawali na podium
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Bezkonkurencyjna w rzucie dyskiem była Daria Zabawska. Trenowana przez swego ojca Przemysława zawodniczka wygrała z wynikiem 52,20 m. Jej rekord życiowy z tego roku to 53,52 m.

Na skoczni wzwyż w poniedziałek zdecydowanie najlepszy był Damian Nowicki także z Podlasia. Do wygranej wystarczyło 210 cm, a jego rekord życiowy to 216 cm.

Ta dwójka już wcześniej wypełniła minimum na mistrzostwa świata w Eugene (22-27 lipca).

W Eugene wystartują także oszczepnik Podlasia Mateusz Strzeszewski i kulomiotka Klaudia Kardasz. Oni w Toruniu także okazali się najlepsi w swoich konkurencjach. Natomiast Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki, która w rzucie oszczepem także wypełniła minimum na Eugene, w Toruniu zajęła drugie miejsce.

- Cała nasza czwórka potwierdziła, że są najlepsi w kraju - mówi Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - To jest bardzo ważne, bo mistrzostwa Polski to dla nich w tym sezonie drugie najważniejsze zawody po mistrzostwach świata. Może wyniki nie są rewelacyjne, ale warunki nie były najlepsze. Było chłodno, a nawet padał deszcz. W historii naszego klubu jeszcze nie mieliśmy czterech przedstawicieli na mistrzostwa świata.

W poniedziałek zawodnicy Podlasia zdobyli jeszcze dwa brązowe krążki. W biegu na 110 metrów przez płotki trzeci był Paweł Suproń, który zaliczył dwa bardzo dobre biegi. Najpierw w eliminacjach pobiegł w czasie 14,31 s, co jest rekordem życiowym płotkarza. Natomiast w finale miał 14,06 s, ale przy zbyt dużym wietrze.

Trzecie miejsce wywalczyła także sztafeta 4x400 metrów Podlasia (3:20,78 min). Białostoczanie biegli w składzie Artur Wasilewski, Paweł Paszkowski, Arkadiusz Margol i Kamil Żukowski

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Medaliści mistrzostw Polski juniorów z województwa podlaskiego

Złote

kula - Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) 16,09 m

oszczep - Mateusz Strzeszewski (Podlasie) 66,38 m

dysk - Daria Zabawska (Podlasie) 52,20 m

skok wzwyż - Damian Nowicki (Podlasie) 210 cm

Srebrne

kula - Karolina Nesterowicz (Sprinter Siemiatycze) 14,58 m

oszczep - Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) 55,91 m

Brązowy

110 m.p.pł. - Paweł Suproń (Podlasie) 14,06 s

4x400 m - Artur Wasilewski, Paweł Paszkowski, Arkadiusz Margol, Kamil Żukowski (Podlasie) 3:20,78 min.