Nowi strzelają, Jagiellonia wygrywa dwa sparingi

Jagiellonia Białystok na koniec zgrupowania w Gutowie Małym pokonała 2:0 I-ligowego Widzewa Łódź i 1:0 II-ligowy MKS Kluczbork.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA

FACEBOOKU - POLUB NAS

Na pierwszy sobotni mecz z Widzewem trener Jagiellonii Michał Probierz zestawił teoretycznie silniejszy skład. Jagiellonia wygrała 2:0 po bramkach zawodników, którzy w ostatnim sezonie grali w Lechii Gdańsk. W 38 minucie w zamieszaniu pod bramką Widzewa na prowadzenie białostoczan wyprowadził obrońca Sebastian Madera. Natomiast w 78 minucie po podaniu Filipa Modelskiego gola zdobył napastnik Patryk Tuszyński. Dla obu to pierwsze trafienia dla nowego zespołu. Przy stanie 1:0 łodzianie mieli szansę na wyrównanie, ale Krzysztof Baran obronił rzut karny.

W drugim meczu z II-ligowym MKS-em Kluczbork jedynego gola strzelił także nowy zawodnik w kadrze białostoczan: 17-letni Karol Świderski pozyskany z SMS-u Łódź. W końcówce spotkania przeciwko Jagiellonii został podyktowany drugi rzut karny tego dnia. Ale i tym razem białostocki bramkarz, a tym razem był to Jakub Słowik, obronił strzał rywala. W drugim meczu trenerzy Jagiellonii mogli oglądać testowanego Ukraińca Tarasa Romanczuka.

Jagiellonia - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Strzelcy bramek: Sebastian Madera (38.), Patryk Tuszyński (78.).

Jagiellonia: K.Baran - Modelski, Madera, Wasiluk, Jasiński - Leimonas, Grzyb - Pawłowski (74. Świderski), Gajos, Kądzior (64. Dzalamidze) - Tuszyński.

Widzew: Wolański (81. Derbisz) - Stępiński (74. Krzeszewski), Nowak, Sołtysik, Kozłowski (66. Karwat), Augustyniak, Zgarda (66. Warchoł), Rybicki (80. Czapliński), Kasprzak, Pietrowski (46. Jastrzębski), Broź.

Jagiellonia - MKS Kluczbork 1:0 (1:0)

Strzelec bramki: Karol Świderski (36.).

Jagiellonia: Drągowski (46. Słowik) - Waszkiewicz (75. Maliszewski), Baran, Maliszewski (46. Pawlik), Straus (60. Dudała) - Wrzesień (46. Gajko, 63. Świderski), Tymiński - Malinowski, Świderski (46. Buzun. 84. Wrzesień), Dzalamidze (34. Romanczuk) - Piątkowski.

Wcześniejsze sparingi Jagiellonii

Raków Częstochowa - Jagiellonia 2:2 (2:0): Mateusz Piątkowski (48.), Damian Kądzior (89.).

Jagiellonia: Drągowski - Waszkiewicz, M.Baran, Madera, Jasiński - Grzyb, Leimonas - Pawłowski, Quintana, Gajos - Tuszyński. II połowa: Drągowski - Modelski, Dudała (83. Maliszewski), Wasiluk, Straus - Tymiński, Pawlik (68. Malinowski) - Dzalamidze (68. Świderski), Kądzior, Wrzesień - Piątkowski.

Jagiellonia - GKS Bełchatów 1:3 (1:1): Damian Kądzior (21.).

Jagiellonia: Słowik - Modelski, Wasiluk, Madera, Straus - Grzyb, Leimonas - Pawłowski, Kądzior, Gajos - Tuszyński. II połowa: Słowik - Malinowski, da Silva, Maliszewski, Jasiński - Tymiński (83. Dudała), Pawlik - Gajko, Buzun, Wrzesień (73. Świderski) - Piątkowski.

Jagiellonia - Omonia Nikozja 3:0 (0:0): Damian Kądzior (65.), Mateusz Piątkowski (76.), Marek Wasiluk (86.).

Jagiellonia: K.Baran - Waszkiewicz, M.Baran (46. Joilton da Silva), Wasiluk, Jasiński (84. Maliszewski) - Grzyb (46. Tymiński), Leimonas - J.Pawłowski (46. Arsić), Quintana (46. Calderon), Gajos (46. Kądzior) - Tuszyński (46. Piątkowski).

Hetman Tykocin - Jagiellonia 0:3 (0:1): Marek Wasiluk (5.), Antonio Calderon (53.-karny), Paweł Drażba (87.).

Jagiellonia: Gall (46. Drągowski) - Waszkiewicz (46. Malinowski), Radecki (70. Waszkiewicz), Wasiluk (46. Pawlik), Straus (46. Buzun) - Sołtysik (46. Tymiński), Leimonas - Kądzior (46. Drażba, Calderon, Arsić - Jackiewicz (46. Gajko).