Polskie oszczepniczki tuż za podium na mistrzostwach świata

Marcelina Witek (SKLA Słupsk) zajęła czwarte, a Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) piąte miejsce w konkursie rzutu oszczepem na mistrzostwach świata juniorów

Podczas eliminacji lepiej z Polek wypadła zawodniczka z Suwałk. Andrejczyk już w pierwszej próbie posłała oszczep na odległość 56,23 m i od razu zapewniła sobie miejsce w finale. Witek uzyskała wówczas rezultat 55,78 m.

W piątek w nocy czasu polskiego oszczepniczki rywalizowały w finale zawodów w amerykańskim Eugene. Tym razem lepiej wypadła zawodniczka ze Słupska. Witek posłała oszczep na odległość 54,14 m i zajęła czwartą pozycję. Andrejczyk z wynikiem 53,66 m była piąta. Wygrała (56,85 m) Rosjanka Ekaterina Strygina.

Start na mistrzostwach świata juniorów ma już za sobą też Daria Zabawska. Zawodniczka Podlasia Białystok nie zdołała awansować do finału konkursu rzutu dyskiem. Z rezultatem 45,13 m została sklasyfikowana na 24. pozycji.