Piąte miejsce Klaudii Kardasz na mistrzostwach świata

Klaudia Kardasz zajęła piąte miejsce w finale konkursu pchnięcia kulą na odbywających się w amerykańskim Eugene mistrzostwach świata juniorów

W eliminacjach zawodniczka Podlasia Białystok posłała kulę na odległość 15,94 m i z szóstym wynikiem awansowała do finału. W walce o medale poprawiła wcześniejszy rezultat, co więcej wynik 16,29 m jest jej nowym rekordem życiowym. Ostatecznie Klaudia Kardasz została sklasyfikowana na piątej pozycji. Bezkonkurencyjna była natomiast Chinka Tianqian Guo, która w najlepszej próbie uzyskała 17,71 m.

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu w Eugene startował też inny reprezentant Podlasia Białystok. Mateusz Strzeszewski wystąpił w eliminacjach rzutu oszczepem. Awansu do finału nie było. Polak uzyskał rezultat 63,86 m i ostatecznie zajął 19. pozycję.