Lekkoatletyka. Srebro i trzy razy br您 na koniec mistrzostw

Cztery medale podczas ostatniego dnia mistrzostw Polski w Szczecinie wywalczyli lekkoatleci z wojew鏚ztwa podlaskiego

Srebro w biegu na 200 metr闚 zdoby豉 Martyna D帳rowska. Sprinterka Bojar Bia造stok uzyska豉 czas 23,88 s, a wygra豉 Ewelina Ptak (奸御k Wroc豉w) - 23,68 s. W rywalizacji m篹czyzn na tym dystansie na pi徠ej pozycji uplasowa si Kamil Kry雟ki, kt鏎y powraca do start闚 po problemach zdrowotnych. Zawodnik Podlasia Bia造stok mia czas 21,29 s (najlepszy wynik w sezonie). Wygra Karol Zalewski (AZS Olsztyn) - 20,80 s.

W fina這wym biegu na 110 metr闚 przez p這tki br您 wywalczy z kolei Damian Czykier. Zawodnik Podlasia uzyska rezultat 13,73 s. Wygra Artur Noga (AZS AWF Krak闚) - 13,51 s.

Trzecia w biegu na 3000 metr闚 z przeszkodami by豉 natomiast Justyna Korytkowska z LΘS Prefbet 好iadowo υm瘸 - 9:55,77 (najlepszy wynik w sezonie), kt鏎a podczas pierwszego dnia mistrzostw wygra豉 zmagania na 5000 metr闚. Sz鏀ta z rekordem 篡ciowym 10:27,33 by豉 Izabela Zaniewska (Podlasie), a dziesi徠a Anna Gosk (Podlasie) - 11:13,14.

Trzeci w rywalizacji m篹czyzn na 3000 metr闚 z przeszkodami by natomiast ㄆkasz Parszczy雟ki (Podlasie) - 8:31,68.

W biegu na 1500 metr闚 sz鏀t pozycj zaj窸a Paulina Mikiewicz (Podlasie), kt鏎a ustanowi豉 sw鎩 nowy rekord 篡ciowy 4:16,68.

W skoku wzwy 鏀my z wynikiem 204 cm by Piotr Milewski (Podlasie), a dziewi徠y, czyli ostatni, (200 cm) jego klubowy kolega Piotr Sawczy雟ki.

W rzucie m這tem dziewi徠a, przedostatnia, by豉 natomiast Sandra Malinowska (Podlasie) - 54,99 m.

Na ostatniej pozycji w鈔鏚 kulomiot闚 (16,16 m) uplasowa si Artur Gorlewski (Podlasie).

Podczas poprzednich dni mistrzostw Polski reprezentanci wojew鏚ztwa podlaskiego zdobyli sze嗆 medali. Z這to wywalczy豉 Justyna Korytkowska (LΘS Prefbet 好iadowo υm瘸) w biegu na 5000 metr闚, czas 16:13,98 jest jej nowym rekordem 篡ciowym. Drugie miejsca zaj瘭i: Kamila Li獞inko (Podlasie Bia造stok, skok wzwy - 192 cm), Wojciech Nowicki (Podlasie, rzut m這tem - 76,14 m, nowy rekord 篡ciowy), sztafeta 4x100 metr闚 Podlasia (ㄆkasz Wilamowski, Grzegorz Kossakowski, Kamil Bijowski, Kamil Kry雟ki - 40,65 s). Br您owe medale zdobyli natomiast Paulina Mikiewicz (Podlasie, 800 metr闚 - 2:03,87) i Damian Roszko (Podlasie, 5000 metr闚 - 14:19,97).