Centralna Liga Juniorów: Jagiellonia Białystok przegrała w Lublinie

Jagiellonia Białystok rozegrała w środę awansem spotkanie 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Samuela Tomara przegrali 2:3 w Lublinie z miejscowym Motorem.

Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla piłkarzy Jagiellonii, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Damian Dudała popisał się znakomitym prostopadłym podaniem za plecy obrońców do Emila Gajko, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Motoru. Gospodarze mogli odpowiedzieć już po trzech minutach, ale znakomicie w bramce spisał się Krzysztof Karpieszuk, który wybronił w sytuacji jeden na jeden. W 17. minucie było już 2:0. Tym razem po koronkowej akcji całego zespołu. Paweł Kaczmarczyk zagrał do Przemysława Mystkowskiego, ten wymanewrował obrońców, po czym wyłożył piłkę Gajce, a ten po raz drugi pokonał golkipera miejscowych. Piłkarze Motoru kontaktową bramkę zdobyli trzy minuty przed końcem pierwszej połowy.

Od 52. minuty białostoczanie musieli grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Kuriata. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i już w 55. minucie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne celną główką popisał się wprowadzony w przerwie Krystian Brudz. Z kolei w 59. minucie piłkarze Motoru wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Kamil Wolski. Podopieczni trenera Samuela Tomara próbowali doprowadzić do remisu. Niestety, dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał Michał Domański, a w jednej z ostatnich akcji meczu sędziowie nie zauważyli ewidentnego faulu w polu karnym na Mystkowskim i zamiast rzutu karnego napastnik upomniany został żółtą kartką.

Kolejne spotkanie Jagiellonia rozegra 1 września. O godz. 17 w Juchnowcu Dolnym białostoczanie podejmą ŁKS 1926 Łomża.