Dwie porażki i wygrana na początek mistrzostw świata

W poniedziałek badmintoniści rozpoczęli zmagania w mistrzostwach świata. Na pierwszej rundzie z zawodami w Danii pożegnali się Michał Rogalski oraz mikst Robert Mateusiak/Agnieszka Wojtkowska
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Jako pierwszy z reprezentantów Polski w poniedziałek swój mecz rozegrał Michał Rogalski. Zawodnik Hubala Białystok nie miał szczęścia w losowaniu, gdyż już w pierwszej rundzie zmierzył się z turniejową szóstką - Zhengming Wang z Chin. Rogalski nie sprawił niespodzianki, przegrał 0:2 (15:21, 12:21) i odpadł z rywalizacji.

Również na pierwszej przeszkodzie z mistrzostwami pożegnał się mikst Mateusiak (Hubal)/Wojtkowska (Technik Głubczyce). Polska para przegrała w poniedziałek 0:2 (19:21, 14:21) z duetem z Holandii - Jacco Arends/Selena Piek.

Do drugiej rundy udało się natomiast awansować deblowi Łukasz Moreń (SKB Liptol-Malow Suwałki)/Wojciech Szkudlarczyk(Technik). Polacy w poniedziałek w dwóch setach (21:19, 21:18) pokonali duet z Niemiec Matijs Dierickx/Freek Golinski. W kolejnym meczu zmierzą się z turniejową siódemką Thien How Hoon/Wee Kiong Tan z Malezji.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl