Mistrzostwa świata w rowerowej jeździe na orientację. Rosjanie triumfują na dystansie długim

Anton Foliforow i Olga Winogradowa - wygrali w ostatniej indywidualnej konkurencji mistrzostw świata w rowerowej jeździe na orientację, które są rozgrywane w województwie podlaskim. W sobotę na zakończenie imprezy odbędą się sztafety.

Foliforow o 1,44 min. wyprzedził Francuza Baptiste Fuchsa i o ponad dwie minuty Czecha Jirego Hradila. Najlepszy z Polaków, Maciej Gromadka, został sklasyfikowany na 37. miejscu i miał stratę do zwycięzcy blisko 20 minut.

Dla Foliforova to już trzeci medal na tych mistrzostwach. Wcześniej wygrał w sprincie i był trzeci na dystansie średnim.

Wśród pań Winogradowa o 20 sekund wyprzedziła swoją rodaczkę Swetłanę Poweriną i o ponad trzy minuty Dunkę Camillę Sogaard. Na 28. miejscu uplasowała się najlepsza z Polek Anna Kamińska. Jej strata do Winogradowej wyniosła ponad 23 minuty.

Dobrze w kategorii juniorów zaprezentował się Jakub Jaroszek. Polak, ze stratą ponad pięciu minut do zwycięzcy Aleksandra Kulgawyy z Rosji, zajął piąte miejsce. Jaroszek na dystansie średnim był trzeci.

Na sobotę, w ostatnim dniu mistrzostw, w Lesie Pietrasze zaplanowano sztafety (godz. 10.30 - 15).