Lekkoatletyka. Podlasie najlepsze wśród młodzieżowców w Polsce

Podlasie Białystok zdecydowanie wygrało punktację klubową młodzieżowych mistrzostw Polski (20-22 lata). Na zawodach w Inowrocławiu po dwa medale z białostockiego klubu zdobyli Paulina Mikiewicz, Damian Czykier i Karolina Markiewicz.

Lekkoatleci Podlasia w sumie zdobyli 405 punktów i wyprzedzili AZS AWF Kraków (235 pkt) i AZS AWF Warszawa (220 pkt). Białostoczanie w punktacji klubowej wygrali po raz trzeci z rzędu. Również po raz trzeci z rzędu tytuł młodzieżowego mistrza Polski na 110 metrów przez płotki zdobył Damian Czykier. Czykier drugi medal dołożył w sztafecie 4x100 metrów, gdzie wraz z kolegami zajął drugie miejsce. Sztafeta Podlasia wygrywała w dwóch poprzednich mistrzostwach.

Zawody w Inowrocławiu były bardzo udane też dla Pauliny Mikiewicz, która wywalczyła dwa złote medale. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego wygrała na 800 i 1500 metrów.

Z kolei trenowana przez Roberta Nazarkiewicza Karolina Markiewicz wygrała w trójskoku, a w skoku w dal zajęła drugą pozycję.

Największą niespodziankę z kadry Podlasia zrobiła Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka, dla której jest to pierwszy sezon w wieku młodzieżowca, wygrała bieg na 5000 metrów. Ponadto Rutkowska poprawiła rekord życiowy o ponad 37 sekund - 17:06,63 min.

Życiówkę na 3000 metrów z przeszkodami ustanowił także Maciej Bielawiec - 9:00,84 min. Czas ten oczywiście zapewnił mu pierwsze miejsce.

Srebro w rzucie młotem wywalczyła Sandra Malinowska.

Oprócz Podlasia medal z naszego województwa zdobyły jeszcze sprinterki UKS 19 Bojary Białystok. Zajęły one drugie miejsce w sztafecie 4x100 metrów.

skok w dal - Karolina Markiewicz (Podlasie) 5,95 m

sztafeta 4x100 metrów - UKS 19 Bojary Białystok (Julia Szumska, Klaudia Konopko, Katarzyna Sokólska, Sylwia Kasjanowicz) 48,33 s

sztafeta 4x100 metrów - Podlasie Białystok (Marcin Jabłoński, Damian Czykier, Kamil Bijowski, Adrian Kamiński) 40,86 s