Lekkoatletyka. Podlasie najlepsze w鈔鏚 m這dzie穎wc闚 w Polsce

Podlasie Bia造stok zdecydowanie wygra這 punktacj klubow m這dzie穎wych mistrzostw Polski (20-22 lata). Na zawodach w Inowroc豉wiu po dwa medale z bia這stockiego klubu zdobyli Paulina Mikiewicz, Damian Czykier i Karolina Markiewicz.

Lekkoatleci Podlasia w sumie zdobyli 405 punkt闚 i wyprzedzili AZS AWF Krak闚 (235 pkt) i AZS AWF Warszawa (220 pkt). Bia這stoczanie w punktacji klubowej wygrali po raz trzeci z rz璠u. R闚nie po raz trzeci z rz璠u tytu m這dzie穎wego mistrza Polski na 110 metr闚 przez p這tki zdoby Damian Czykier. Czykier drugi medal do這篡 w sztafecie 4x100 metr闚, gdzie wraz z kolegami zaj掖 drugie miejsce. Sztafeta Podlasia wygrywa豉 w dw鏂h poprzednich mistrzostwach.

Zawody w Inowroc豉wiu by造 bardzo udane te dla Pauliny Mikiewicz, kt鏎a wywalczy豉 dwa z這te medale. Podopieczna Tomasza D帳rowskiego wygra豉 na 800 i 1500 metr闚.

Z kolei trenowana przez Roberta Nazarkiewicza Karolina Markiewicz wygra豉 w tr鎩skoku, a w skoku w dal zaj窸a drug pozycj.

Najwi瘯sz niespodziank z kadry Podlasia zrobi豉 Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka, dla kt鏎ej jest to pierwszy sezon w wieku m這dzie穎wca, wygra豉 bieg na 5000 metr闚. Ponadto Rutkowska poprawi豉 rekord 篡ciowy o ponad 37 sekund - 17:06,63 min.

砰ci闚k na 3000 metr闚 z przeszkodami ustanowi tak瞠 Maciej Bielawiec - 9:00,84 min. Czas ten oczywi軼ie zapewni mu pierwsze miejsce.

Srebro w rzucie m這tem wywalczy豉 Sandra Malinowska.

Opr鏂z Podlasia medal z naszego wojew鏚ztwa zdoby造 jeszcze sprinterki UKS 19 Bojary Bia造stok. Zaj窸y one drugie miejsce w sztafecie 4x100 metr闚.

skok w dal - Karolina Markiewicz (Podlasie) 5,95 m

sztafeta 4x100 metr闚 - UKS 19 Bojary Bia造stok (Julia Szumska, Klaudia Konopko, Katarzyna Sok鏊ska, Sylwia Kasjanowicz) 48,33 s

sztafeta 4x100 metr闚 - Podlasie Bia造stok (Marcin Jab這雟ki, Damian Czykier, Kamil Bijowski, Adrian Kami雟ki) 40,86 s