I liga. Wigry wygrywają, nowi pomagają

Piłkarze Wigier Suwałki po dwóch porażkach z rzędu wygrali 1:0 wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice.

W wyjściowym składzie Wigier na sobotnie spotkanie znaleźli się pomocnicy Maksims Rafalskis i Michał Kopczyński, którzy w tygodniu dołączyli do drużyny. Mimo że to był ich pierwszy mecz w suwalskim zespole, to wypadli dobrze.

- Sam jestem zdziwiony, że po tak krótkim okresie z nami obaj zagrali tak dobrze - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Wprowadzili dużo spokoju w środku pola, poukładali grę, organizowali akcje. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy, jak również i całego zespołu. Już w pierwszej połowie mieliśmy z pięć sytuacji bramkowych i powinniśmy prowadzić. Drużyna konsekwentnie realizowała założenia taktyczne.

Zwycięską bramkę strzelił Kamil Adamek, który także dołączył do drużyny już w trakcie trwania sezonu. W 60. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Mateusza Żebrowskiego, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Adamek kilka minut później mógł podwyższyć na 2:0. Napastnika wychodzącego na bardzo dobrą pozycję nieprzepisowo zatrzymał bramkarz gospodarzy Antonin Bucek. Bramkarz został ukarany czerwoną kartką. Adamek po tym faulu musiał zejść z boiska.

- Po czerwonej kartce kontrolowaliśmy już przebieg spotkania do końca. Po dwóch porażkach ta wygrana była nam bardzo potrzebna - przyznał Kaczmarek.

GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

Strzelec bramki: Kamil Adamek (60.).

GKS: Bucek Cz - Pielorz, Kamiński Ż, Jurkowski, Pietrzak, Ceglarz (46. Januszkiewicz), Bodziony, Cholerzyński (70. Dobroliński), Nawrot, Bętkowski (60. Kujawa), Goncerz.

Wigry: Salik - Bartkowski, Karankiewicz Ż, Jarzębowski Ż, Bogusz Ż - Żebrowski, Kopczyński, Rafalskis (90. Michałowski), Mackiewicz - Radzio (56, Sernas), Adamek (69. Lauryn).

Inne mecze siódmej kolejki:

Sobota: Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:4, Widzew Łódź - Miedź Legnica, Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2, GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1, Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1, Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:0.

Niedziela: Dolcan Ząbki - Wisła Płock, Zagłębie Lubin - Stomil Olsztyn.

18. Chojniczanka Chojnice766:10
Dwa pierwsze zespoły awansują do ekstraklasy. Trzy ostatnie spadają, a drużyna z miejsca 15. zagra w barażu o utrzymanie.