I liga. Dolcan Ząbki przełamał się w Suwałkach

Wigry Suwałki przegrały 0:1 w sobotę na swoim stadionie z Dolcanem Ząbki.

Dolcan to zespół, który w lidze zanotował najwięcej remisów. Przed sobotnim meczem w Suwałkach na siedem spotkań zremisował aż sześć.

Przez większą część sobotniego spotkania zapowiadało się, że ten mecz także zakończy się podziałem punktów. Dopiero w 84. minucie po błędzie gospodarzy Dolcan zdobył zwycięską bramkę. Podanie Michała Kopczyńskiego do Karola Salika przejął Damian Świerblewski i bez trudu zdobył gola.

- Długo zapowiadało się, że będzie remis - mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wigier. - Niestety nasz błąd zadecydował o porażce. Bolą stracone punkty na swoim boisku. W podobny sposób u siebie przegraliśmy z Olimpią Grudziądz, tracąc gola w 82. minucie. Trzeba przyznać, że zagraliśmy dużo gorzej niż przed tygodniem w Katowicach. Dolcan był zespołem lepszym.

Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki 0:1 (0:0)

Strzelec bramki: Damian Świerblewski (84.).

Wigry: Salik - Bartkowski, Jarzębowski (60. Wichtowski), Karankiewicz, Bogusz Ż - Mackiewicz (88. Biel), Rafalskis, Radzio Ż, Kopczyński, Żebrowski Ż - Sernas (57. Adamek).

Dolcan: Leszczyński - Grzelak, Tadrowski, Klepczarek, Cichocki - Jakubik (60. Świerblewski), Łuszkiewicz Ż, Matuszek, Piesio, Mazek (76. Neumann)- Mikita (70. Tarnowski).

Inne spotkania 8. kolejki

Piątek: Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 1:0.

Sobota: Flota Świnoujście - Arka Gdynia 2:0, Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:2, Bytovia Bytów - GKS Katowice 1:4, Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 2:1.

Niedziela: Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz, Termalica Nieciecza - Widzew Łódź, Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy.

18. Chojniczanka Chojnice766:10
Dwa pierwsze zespoły awansują do ekstraklasy. Trzy ostatnie spadają, a drużyna z miejsca 15 zagra w barażu o utrzymanie.