Dobre występy badmintonistów. Wicemistrz Europy pokonany

Do ćwierćfinałów dotarli polscy badmintoniści w międzynarodowych mistrzostwach Bułgarii. Zawodnicy Hubala Białystok wywalczyli cztery medale w międzynarodowych mistrzostwach Chorwacji juniorów.

Adrian Dziółko z Hubala od początku turnieju w Bułgarii spisywał się bardzo dobrze. Najpierw do turnieju głównego skutecznie przebijał się poprzez kwalifikacje. Potem wyeliminował rozstawionego z numerem dwa wicemistrza Europy z 2012 roku Szweda Henriego Hurskainena. Awans do najlepszej ósemki dała mu wygrana z Erikiem Meijsem z Holandii. W ćwierćfinale uległ w trzech setach Duńczykowi Rasmusenowi Fladbergowi.

Z kolei Michał Rogalski, także z Hubala, od razu rywalizował w turnieju głównym. Na początek pokonał rozstawionego z numerem czwartym Fina Ville Lange. Odpadł w 1/8 finału, przegrywając z Indonezyjczykiem w barwach Włoch Indra Bagus Ade Chandra.

W rywalizacji pań w walce o ćwierćfinał spotkały się Białorusinka występująca w Hubalu Alesja Zajcewa i Anna Narel-Ościłowicz z Badders Club Białystok. Wygrała 2:0 Zajcewa.

Na ćwierćfinale udział w tej imprezie zakończył debel Łukasz Moreń (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Wojciech Szkudlarczyk (Technik Głubczyce). Inny polski debel Adam Cwalina (SKB)/Przemysław Wacha (Technik) w meczu 1/8 finału z Indonezyjczykami musiał się poddać z powodu kontuzji w drugim secie Cwaliny (Polacy prowadzili 21:18 i 9:6).

Natomiast w międzynarodowych mistrzostwach Chorwacji juniorów Magda Konieczna i Krzysztof Jakowczuk z Hubala wygrali w konkurencji miksta. W deblu Mateusz Biernacki z Hubala wraz z Przemysławem Szydłowskim z Technika Głubczyce przegrali dopiero w finale z parą francuską.

Zawodnicy Hubala zdobyli jeszcze dwa brązowe medale: w singlu Aleksander Jabłoński i w deblu Jabłoński/Paweł Śmiłowski. Reprezentację Polski na tym turnieju prowadził trener Hubala Paweł Lenkiewicz.