Rzut karny, czerwona kartka, trener na trybunach. Remis Wigier z liderem

Piłkarze Wigier Suwałki mieli dużą szansę na pokonanie lidera I ligi. Ostatecznie zremisowali 1:1 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a gola stracili w 83. minucie.

Lider tabeli przyjechał do Suwałk po dwóch porażkach z rzędu. Blisko było do tego, aby podopieczni Piotra Mandrysza zaliczyli trzecią przegraną.

W sobotnim meczu po bezbarwnej pierwszej połowie więcej zaczęło się dziać po przerwie. Gospodarze objęli prowadzenie w 71. minucie. Sędzia uznał, że Sebastian Radzio został sfaulowany w polu karnym. Z tą decyzją nie zgadzał się Mandrysz, więc został odesłany na trybuny. Rzut karny wykorzystał Darvydas Sernas. To pierwsza bramka Litwina dla suwalskiego zespołu. Prowadzenie gospodarze stracili w 83. minucie. Po rzucie rożnym praktycznie nieatakowany przez nikogo Emil Drozdowicz strzałem głową pokonał Karola Salika. Wigry kończyły mecz w dziesiątkę. Za faul na Drozdowiczu czerwoną kartkę dostał Maciej Wichtowski.

- Po strzelonej bramce narobiliśmy sobie apetytu na zwycięstwo z liderem - mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Wigier. - Zabrakło dziesięciu minut, aby tak się stało. Nie upilnowaliśmy zawodnika gości przy stałym fragmencie gry. Remis chyba jest sprawiedliwym wynikiem. Więcej działo się po przerwie w tym meczu. W pierwszej połowie mało było sytuacji podbramkowych z obu stron.

Wigry Suwałki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek: Darvydas Sernas (71.-karny) - Emil Drozdowicz (83.).

Wigry: Salik - Bartkowski, Jarzębowski, Wichtowski Ż-Cz, Bogusz - Żebrowski (55. Biel), Kopczyński, Radzio, Rafalskis, Mackiewicz (86. Tarnowski) - Adamek (44. Sernas).

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (76. Drozdowicz) - Kamiński (78. Janeczko), Kupczak, Pleva, Sołdecki (72. Foszmańczyk), Biskup - Paluchowski

Inne mecze 14. kolejki

Piątek: Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1.

Sobota: Bytovia Bytów - Miedź Legnica 2:1, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 4:1, GKS Katowice - Dolcan Ząbki, Zagłębie Lubin - Arka Gdynia, Wisła Płock - Flota Świnoujście.

Niedziela: Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice, Pogoń Siedlce - Widzew Łódź.