Rekord Polski i wygrany finał B Patrycji Maliszewskiej

Patrycja Maliszewska z Juvenii Białystok bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu świata w short-tracku

Na imprezie w Salt Lake City łyżwiarka Juvenii najlepiej wypadła w rywalizacji na swym koronny dystansie, czyli 500 metrów. Maliszewska wygrała finał B, a więc została sklasyfikowana na piątej pozycję. Jej czas - 43,269 - to nowy rekord Polski.

Rekord Polski na zawodach w Salt Lake City ustanowiła też sztafeta w składzie: Patrycja i Natalia Maliszewskie, Magdalena Warakomska (wszystkie Juvenia Białystok oraz Marta Wójcik (Klub Uczelniany AZS Politechnika Opolska). Polki uzyskały czas 4:17,766 i ostatecznie zostały sklasyfikowane na dziewiątym miejscu.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się w weekend w Montrealu.