Short-track. Patrycja Maliszewska musiała zrezygnować ze startu w Pucharze Świata

Po upadku w wyścigu na 500 metrów Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) wycofała się ze startów w zawodach Pucharu Świata w short-tracku

Przed tygodniem specjaliści w ściganiu się na krótkim torze rywalizowali w Salt Lake City. Wówczas Patrycja Maliszewska wygrała finał B na 500 metrów, czyli została ostatecznie sklasyfikowana na piątej pozycji. Być może łyżwiarka Juvenii Białystok ten wynik by powtórzyła, a może poprawiła podczas ostatniego weekendu na imprezie z cyklu Pucharu Świata w Montrealu. Niestety tak się nie stało, gdyż Patrycja Maliszewska w biegu eliminacyjnym zaliczyła upadek. Co prawda zawodniczka Juvenii awansowała do ćwierćfinału, bo do jej upadku doprowadziła Francuzka Veronique Pierron, ale w nim już nie wystartowała.

- Z powodu upadku, który dziś miałam, musiałam zrezygnować ze startu na 1000 m i sztafety. Jazda w takim stanie byłaby niemądra, biorąc pod uwagę cały sezon, który jest przede mną - napisała łyżwiarka na swym profilu na Facebooku.

Przy absencji Patrycji Maliszewskiej dobrze w Montrealu wypadła jej siostra Natalia, która zajęła dziewiąte miejsce w rywalizacji na 500 metrów.