I liga. Porażka Wigier Suwałki w ostatnim meczu przed przerwą zimową

Piłkarze Wigier Suwałki przegrali na wyjeździe 1:2 z Bytovią Bytów. W efekcie przerwę zimową spędzą tuż nad 15. miejscem w tabeli, które oznacza grę w barażach o utrzymanie.

Suwalczanie na mecz z Bytovią jechali z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Przesłanki ku temu mieli, gdyż ostatnio nieźle wypadli w dwóch remisowych meczach wyjazdowych. Trzy zdobyte punkty w sobotę miały suwalskiej drużynie zapewnić bezpieczną pozycję w tabeli i spokojną pracę w przerwie zimowej. Ale mecz zaczął się bardzo źle. Już jedna z pierwszych groźniejszych akcji gospodarzy zakończyła się golem. Po dośrodkowaniu Daniela Mąki na prowadzenie Bytovię wyprowadził jej najlepszy strzelec Janusz Surdykowski. Po zdobytej bramce Bytovia dalej była stroną atakującą, a Wigry próbowały kontratakować. W końcówce pierwszej połowy padł drugi gol dla gospodarzy. W polu karnym faul popełnił Tomasz Jarzębowski i sędzia podyktował rzut karny. Po raz drugi w tym meczu Karola Salika pokonał Surdykowski. Ten napastnik w meczu z pierwszej rundy w Suwałkach strzelił w końcówce bramkę wyrównującą na 1:1.

W drugiej części meczu suwalczanie rzucili się do odrabiania strat, ale bardzo dobrze w bramce Bytovii spisywał się Tomasz Laskowski, który jeszcze w pierwszej części meczu zastąpił kontuzjowanego Mateusza Oszmańca. Dopiero w 87. minucie rozmiary porażki zmniejszył Darvydas Sernas. To pierwszy gol z gry tego napastnika dla Wigier. Wcześniej bramkę zdobył z rzutu karnego.

Więcej informacji na Bialystok.sport.pl

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Janusz Surdykowski (11. i 41. - karny) - Darvydas Sernas (86.).

Bytovia: Oszmaniec (18. Laskowski) - Piątek Ż, Juraszek, Bąk, Wróblewski, Jakóbowski Ż, Jastrzembski (74. Łazaj), Bajić, Mąka Ż, Mandrysz, Surdykowski Ż (65. Pietroń).

Wigry: Salik - Bartkowski, Wichtowski, Jarzębowski, Widejko - Biel, Rafalskis Ż, Tarnowski Ż, Radzio, Bogusz (35. Sernas) - Mackiewicz.

Inne mecze 19. kolejki

Piątek: Chrobry Głogów - Flota Świnoujście 0:0, Zagłębie Lubin - Chojniczanka Chojnice 2:1.

Sobota: Olimpia Grudziądz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza, GKS Tychy - Stomil Olsztyn, GKS Katowice - Miedź Legnica.

Niedziela: Dolcan Ząbki - Widzew Łódź, Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia, Pogoń Siedlce - Wisła Płock.