Sport.pl

Na narty, nad zalew. Śnieg na Dojlidach jest i czeka

Mimo, że za oknem mamy jesienną pogodę, nad zalewem w Dojlidach można pobiegać na nartach. Pięćsetmetrowa trasa narciarska trzyma się dobrze.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Trasa powstała wzdłuż zalewu, w miejscu gdzie latem można spotkać plażowiczów.

- Wykorzystaliśmy mroźne dni, by wyprodukować kilkudziesięciocentymetrową warstwę sztucznego śniegu - mówi Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tej chwili z trasy skorzystali już pierwsi chętni. Dyrektor Orpik liczy, że znaczna warstwa sztucznego śniegu przetrzyma przez najbliższe dni.

- W przyszłym tygodniu znów ma być mroźno. Wznowimy wówczas sztuczne naśnieżanie. Czekamy też na naturalny śnieg - dodaje.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego na Dojlidach - jeśli warunki na to pozwolą - czynna będzie w godzinach 10-18. Bilet normalny za wypożyczenie kompletu narciarskiego (narty z wiązaniami, buty narciarskie oraz kijki) kosztuje 9 zł za 60 min. (każde kolejne 10 minut dopłata 1,00 zł). Bilet ulgowy (przysługuje: dzieciom do lat 7, osobom uczącym się w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych, które nie ukończyły 26. roku życia oraz osobom, którym z mocy przepisów o emeryturach i rentach przyznano prawo do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia emerytalnego lub renty) kosztuje 6 zł za 60 min. (każde kolejne 10 minut dopłata 0,70 zł).

Więcej o: