Narciarstwo biegowe. Zawodniczka Puszczy Supraśl w czołówce Slavic Cup

Na Słowacji zostały rozegrane pierwsze w tym sezonie zawody pucharu kontynentalnego FIS Slavic Cup. Wysokie lokaty zajęła Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl.

W sprincie techniką dowolną Romanowicz była czwarta. Wygrała zawodniczka gospodarzy Barbora Klementowa, a druga była inna Polka Magdalena Kozielska z UKS-u Kościelisko.

Natomiast w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną Kozielska wygrała, a Romanowicz była trzecia. Zawodniczka Puszczy, trenowana przez Jana Żmojdę, do triumfatorki straciła 39,8 sekundy.

W zawodach startowali też zawodnicy Hubala Białystok. W sprincie Krzysztof Małkiński zajął 14. miejsce, a Kacper Janowski 19.

Natomiast w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym Małkiński był 13., a Janowski 15.