Rajd Dakar. Polska ciężarówka pozostaje na 18. pozycji

Załoga polskiej ciężarówki, w której składzie jest Jarosław Kazberuk z Białegostoku, utrzymuje 18. pozycję w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na dziesiątym etapie rajdu załoga LOTTO Team uzyskała 29. czas, ale prawdopodobnie otrzyma kilka minut zwrotu za pomoc udzieloną zakopanemu zawodnikowi, który zablokował trasę.

- Odcinek był wyjątkowo szybki i bardzo dużo czasu spędziłem, jadąc z pedałem gazu wbitym w podłogę i stałą prędkością 140 km/h. To była jednocześnie bardzo przyjemna trasa. Mało wyboista, z długimi łukami, czasem poprzecinana krótkimi zakrętami, wijąca się to w górę, to w dół - mówił Robin Szustkowski, który tego dnia siedział za kierownicą.

Jarosław Kazberuk jak zawsze chwalił swojego ucznia za coraz bardziej dojrzałą jazdę, a także to, jak poradził sobie w końcówce trasy.

- Czekała tam na nas pułapka z fesz feszu, na którą złapało się kilku kierowców. Jeden z nich zakopał się, blokując trasę, i musieliśmy go wyciągać. Prawdopodobnie dostaniemy za to zwrot kilku minut - stwierdza Kazberuk.

Do zakończenia rajdu pozostały jeszcze dwa etapy.