Sport.pl

Białostoczanin zwycięzcą Biegu Zbójników

W niedzielę w Białce Tatrzańskiej odbyła się druga edycja Red Bull Bieg Zbójników. Osadzone w góralskim klimacie zawody przyciągnęły ponad 80 biegaczy narciarskich głodnych przygód i wyzwań. Po zaciętej walce w czołówce stawki, zdobyty rok temu tytuł zbójnika obronił - Daniel Iwanowski z Białegostoku.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Ponad 7 kilometrowa droga na szczyt Jankulakowskiego Wierchu była dla uczestników 2. edycji Red Bull Bieg Zbójników wyzwaniem, ale i okazją do przeżycia niecodziennej przygody. W ośrodku narciarskim Kotelnica Białczańska zgromadziło się 71 mężczyzn i 12 kobiet, którzy ramię w ramię konkurowali o miano zwycięzcy. Wśród nich byli ci, którzy biegają rekreacyjnie, jak i ci, którzy nie jeden start w masowych zawodach mają już za sobą.

Z czekającymi na zawodników przeszkodami oraz ciekawym szlakiem pod górę najlepiej poradził sobie Daniel Iwanowski. 30-latek z Białegostoku przyznaje, że zadanie nie było łatwe.

- Obronić tytuł zwycięzcy jest niezwykle trudno. Rywale prezentowali niesamowicie wysoki poziom, dziękuję im za wspaniałą walkę do samego końca. Uwielbiam strome podbiegi, tam właśnie udało mi się "urwać" i utrzymać prowadzenie do mety - mówił Iwanowski, który ponad 7 kilometrową trasę pod górę pokonał w 24 minuty 27 sekund.

Zawodnik, oprócz satysfakcji, wywalczył atrakcyjne nagrody oraz możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym finale Red Bull NordiX w Szwecji.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: