III liga. Wielkie testy w ŁKS-ie. Byli piłkarze Jagiellonii i Dynama Kijów wzmocnią skład?

ŁKS 1926 Łomża zanotował porażkę w pierwszym spotkaniu kontrolnym rozegranym w tym roku. Podopieczni trenera Roberta Speichlera przegrali 0:3 w sobotę ze Zniczem Biała Piska. Mecz rozegrano w Łomży na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sparingu nie mogli wystąpić kontuzjowani Jakub Kamiński, Daniel Lemański i Kamil Stankiewicz. Z kolei Tomasz Staniórski i Przemysław Olesiński przebywali na kursie trenerskim. Ponadto zabrakło też Kevina Ipiny i Joao Carlosa, których wciąż nie ma jeszcze w Łomży.

ŁKS 1926 testował w sparingu kilku zawodników. W bramce pojawiło się dwóch ciekawych bramkarzy. Pierwszym z nich jest Andriej Radczenko, który obecnie gra w III-ligowej Broni Radom. Ukrainiec pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w słynnym Dynamie Kijów. Golkiper grał także w Stali Poniatowa, Dynamie Chmielnicki, Arsenale Biała Cerkiew i GKS-ie Rudki. Drugim zawodnikiem, który może stanąć między słupkami drużyny z Łomży jest Piotr Lipka. Wychowanek Granicy Kętrzyn w swojej karierze był w kadrze Jagiellonii Białystok, a ostatnio występował w IV-ligowym klubie Czarni Dęblin. Sprawdzany był także pomocnik Marcin Chaciówka z IV-ligowej Włodawianki Włodawa. Na testach przebywa także Kamil Prusinowski (KS Michałowo). Na sprawdzianie pojawiło się również kilku zawodników z formacji defensywnej, ale raczej żaden z nich nie ma szans na angaż w ŁKS-ie.

Kolejny mecz kontrolny zespół z Łomży rozegra u siebie w najbliższą środę. Rywalem podopiecznych trenera Speichlera będzie ligowy rywal - Rominta Gołdap.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

ŁKS 1926 Łomża - Znicz Biała Piska 0:3 (0:2).

Strzelcy bramek: Świderski (17., 37.), Radzikowski (71.).

ŁKS 1926: Radczenko, Lipka - zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Marcin Malinowski, Maćkowski, Brzozowski, Prusinowski, Kacprzyk, Rodier. Na zmiany wchodzili: Chaciówka, Wawrzyniak, Kraska, Kamienowski, Świderski, Boroń.