Rekordy życiowe na mityngu w Toruniu

Łukasz Parszczyński wygrał bieg na 1500 metrów na mityngu w Toruniu. Inni lekkoatleci Podlasia Białystok ustanowili nowe rekordy życiowe

Parszczyński, który niedawno uzyskał minimum na 3000 metrów na halowe mistrzostwa Europy w Pradze, podczas zawodów Copernicus Cup z czasem 3:42,28 triumfował na dystansie 1500 metrów. W tej samej konkurencji piąte miejsce zajęła Katarzyna Rutkowska. Zawodniczka Podlasia uzyskała czas 4:33,52, a jest to jej nowy rekord życiowy. Najlepszy wynik w karierze na 800 metrów podczas zawodów w Toruniu uzyskała z kolei Paulina Mikiewicz. Z czasem 2:08,84 uplasowała się na piątej pozycji. Natomiast czwarty (czas 7,79) w biegu na 60 metrów przez płotki był Damian Czykier.

W Toruniu nie wystartowała z kolei Kamila Lićwinko, która odpoczywa po świetnym weekendowym występie w Moskwie, gdzie wynikiem 201 cm ustanowiła nowy rekord Polski w skoku wzwyż.