Gandawa, Mondeville, Spała - lekkoatleci rywalizują w hali

Łukasz Parszczyński z Podlasia zajął czwarte miejsce w biegu na 3000 metrów podczas mityngu w Gandawie. Piąty na 60 metrów przez płotki na zawodach we francuskim Mondeville był inny zawodnik białostockiego klubu Damian Czykier.

Czas Parszczyńskiego to 7:56,68 min. Wygrał zawodnik z Turcji Halil Akkas - 7:49,49 min. Parszczyński już wcześniej wypełnił minimum na tym dystansie (7:56,00 min) na halowe mistrzostwa Europy w Pradze (5-8 marca). Przed tygodniem na zawodach w Karlsruhe uzyskał 7:52,50 min.

O przepustkę do Pragi walczy płotkarz Podlasia Damian Czykier. Minimum na 60 metrów przez płotki wynosi 7,70 s. Czykier na mityngu we francuskim Mondeville z czasem 7,77 s zajął piąte miejsce.

Natomiast w Spale startował Kamil Kryński z Podlasia. Sprinter na 60 metrów w biegu eliminacyjnym miał czas 6,81 s, ale w finale A nie wystąpił. Przed tygodniem, również w Spale, Kryński wygrał z wynikiem 6,76 s (minimum na mistrzostwa Europy to 6,67 s).

Natomiast na 200 metrów w sobotę uzyskał najlepszy wynik ze startujących - 21,22 s.

Rekord życiowy na 1500 metrów na tych zawodach poprawił Krzysztof Wasilewski z Podlasia. Jego wynik to 3:57,74 min.

Z kolei w rywalizacji pań na 200 metrów najlepszy czas miała Martyna Dąbrowska z UKS-u Bojary Białystok - 24,16 s. W biegu na 800 metrów Paulina Mikiewicz z Podlasia zajęła drugą pozycję - 2:06,46 min. (minimum na Pragę to 2:03,00 min.).