Lekkoatletyka. Siódemka juniorów na medal

Siedem medali zdobyli lekkoatleci z województwa podlaskiego podczas mistrzostw Polski juniorów (do lat 19) i juniorów młodszych (do lat 17), które odbyły się w Toruniu.

Najlepiej wypadły kulomiotki z naszego województwa w kategorii juniora, gdyż zajęły całe podium. Wygrała faworytka Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok (16,10 m) przed zawodniczką Sprintera Siemiatycze Karoliną Nesterowicz (15,01 m) i inną przedstawicielką Podlasia Urszulą Polak (13,13 m). Dla Nesterowicz i Polak są to rekordy życiowe.

Złoto na 60 metrów przez płotki wywalczył junior Paweł Suproń z Podlasia. Jego wynik to 7,96 s. Srebrny medal dla białostockiego klubu, w rywalizacji juniorek młodszych na 200 metrów, zdobyła Karolina Łozowska. Sprinterka ponadto poprawiła rekord życiowy - 25,06 s.

Natomiast brąz dla Podlasia był udziałem skoczka w dal Bartosza Chojnowskiego. Junior trzecie miejsce zajął wynikiem - 6,78 m.

Z medalem srebrnym zawody zakończyli lekkoatleci Prefbetu Śniadowo Łomża. Drugi w rywalizacji juniorów młodszych na 600 metrów był Jakub Strzelczyk (1:23,30 min. - rekord życiowy).

- Pięć medali dla Podlasia to dobry wynik, trzymamy średnią z poprzednich lat - mówi Robert Nazarkiewicz, trener Podlasia. - Były rekordy życiowe, a także miejsca tuż za podium. Klaudia Kardasz i Paweł Suproń to byli nasi faworyci do medali i spełnili nasze oczekiwania. Miłe niespodzianki zrobili Karolina Łozowska i Bartosz Chojnowski. Trzeba też podkreślić medal w kuli dla klubu z Siemiatycz. Jest to mały ośrodek, a wynik jaki uzyskała zawodniczka bardzo dobry.