Mityng Pedro's Cup. Kamila Lićwinko atakowała rekord

Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok z wynikiem 198 cm wygrała konkurs skoku wzwyż na odbywającym się w Łodzi mityngu Pedro's Cup
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zawodniczka Podlasia była faworytką konkursu w Łodzi. Na początku lutego podczas imprezy w Moskwie pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 201 cm, tym wynikiem ustanowiła nowy rekord Polski i została liderką list światowych.

Rywalizację na mityngu Pedro's Cup Lićwinko rozpoczęła od wysokości 184 cm, którą pokonała w pierwszej próbie. Zawodniczka Podlasia na zawodach w Łodzi przyjęła taką taktykę, że po udanym skoku na jedną wysokość kolejną odpuszczała. Nie skakała więc na 188 cm, a za pierwszym razem przeskoczyła 190 cm, odpuściła 192 cm, a bez problemu pokonała 194 cm i w tym momencie było jasne, że wygra zmagania, bo Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) na tej wysokości miała trzy zrzutki. Lićwinko odpuściła następnie wysokość 196 cm, a pokonała 198 cm. Później atakowała jeszcze poprzeczkę zawieszoną na wysokości 202 cm, ale ta sztuka jej się nie udała.

W Łodzi rywalizował również inny zawodnik Podlasia Damian Czykier. On pobiegł w finale biegu na 60 metrów przez płotki. Czykier z rezultatem 7,69 s wyrównał swój rekord życiowy i zajął szóstą pozycję.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl