Lekkoatleci Podlasia powalczą o medale i minima na mistrzostwa Europy

Halowe mistrzostwa Polski to ostatnia szansa na wypełnienie minimum na halowe mistrzostwa Europy. Trójka zawodników Podlasia Białystok zapewniła już sobie miejsce w kadrze na zawody w Pradze i oni należą do faworytów mistrzostw kraju, które zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę w Toruniu.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Gwiazdą 59. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu będzie Kamila Lićwinko. Liderka list światowych w skoku wzwyż (201 cm) i halowa mistrzyni świata sprzed roku jest zdecydowaną kandydatką do złotego medalu. Jej najgroźniejsza rywalka to Justyna Kasprzycka z AZS-u Wrocław, ale w tym sezonie jej najlepszy wynik to 192 cm.

Na krajowych listach na 3000 metrów prowadzi Łukasz Parszczyński, który ten dystans pokonał w czasie 7:52,50 min i także zapewnił sobie start w mistrzostwach Europy. Na mistrzostwach Polski będzie startował także na 1500 metrów.

Minimum na Pragę wypełnił również na 60 metrów przez płotki Damian Czykier - 7,69 s. On o złoty medal powinien rywalizować z Dominikiem Bochenkiem z Zawiszy Bydgoszcz, którego tegoroczny wynik jest lepszy o 0,04 s od Czykiera.

Oprócz tej trójki w białostockim klubie liczą, że jeszcze ktoś dołączy do kadry na Pragę (5-8 marzec) i zdobędzie medal w Toruniu. Kamil Kryński w tym roku 60 metrów pobiegł już w czasie 6,76 s. Jest to czwarty wynik w kraju, a minimum na mistrzostwa Europy wynosi 6,67 s. Utytułowany sprinter jest zgłoszony jeszcze na 200 metrów, gdzie ma drugi czas w Polsce - 21,22 s.

Niewiele brakuje do wypełnienia minimum na 800 metrów (2:03,00 min) Paulinie Mikiewicz. Jej najlepszy tegoroczny rezultat to 2:03,83 min.

- Brakuje niecałej sekundy, a więc jest szansa na zrobienie minimum - mówi Tomasz Dąbrowski, trener zawodniczki. - Raczej o dobry czas trzeba będzie się postarać w biegu eliminacyjnym, bo w finale to już będzie walka o miejsca. Ważne także będzie z kim Paulina pobiegnie w eliminacjach.

Na medal w Toruniu można także liczyć w przypadku kulomiotki Klaudii Kardasz i sprinterki Eweliny Popowskiej. Obie mają czwarte rezultaty w kraju, Kardasz - 16,28 m, a Popowska na 60 metrów - 7,44 s.

Mocną reprezentantkę na zawody w Toruniu ma UKS Bojary Białystok. Martyna Dąbrowska 200 metrów przebiegła w tym roku w czasie 23,88 s, co jest drugim wynikiem w kraju.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl