Drugi medal dla Podlasia Białystok w halowych mistrzostwach Polski

Kamil Kryński zajął drugie miejsce w finale 60 metrów halowych mistrzostw Polski w Toruniu. To drugi medal, po złocie i rekordzie Polski (202 cm) Kamili Lićwinko w skoku wzwyż, dla białostockiego klubu w sobotę.

Kryński w finale poprawił rekord życiowy - 6,69 s. Do minimum na mistrzostwa Europy w Pradze zabrakło 0,02 s. Wygrał Remigiusz Olszewski z AZS-u Poznań - 6,63 s, a trzeci był Kamil Masztak z Grunwaldu Poznań - 6,70 s.

W sobotę startowali jeszcze inni zawodnicy Podlasia. Czwarta w finale 60 metrów pań była Ewelina Popowska. Sprinterka poprawiła rekord życiowy - 7,43 s.

Na szóstym miejscu w skoku w dal uplasowała się Karolina Markiewicz, która w najlepszej próbie skoczyła 5,91 m. Zawodniczka w niedzielę wystartuje jeszcze w trójskoku.

Łukasz Parszczyński został sklasyfikowany na siódmym miejscu w konkurencji 1500 metrów. Zawodnik uzyskał czas 3:53,36 min. Parszczyński należy do faworytów biegu na 3000 metrów, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Do finału biegu na 800 metrów awansowała Paulina Mikiewicz. W swojej serii była druga z czasem 2:07,46 min.