Dobry bieg Łukasza Parszczyńskiego w Pradze

Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok zajął siódme miejsce w biegu na 3000 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze.

Przez długi czas finałowego biegu na 3000 metrów 29-letni Parszczyński biegł na końcu stawki. Dopiero na ostatnich dwóch okrążeniach zaczął się przesuwać do przodu. Sił mu starczyło aby uplasować się na siódmej pozycji z czasem 7:50,11 min., co jest najlepszym jego wynikiem w sezonie. Wygrał zawodnik z Turcji Ali Kaya z czasem 7:38,42 min., przed Brytyjczykiem Emanuelem Lee (7:44,48 min.) i Duńczykiem Henrikiem Ingebrigtsenem (7:45,54 min.).

Parszczyński to rekordzista Polski na tym dystansie - 7:49,26 min.

Przypomnijmy, że w sobotę brązowy medal w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko z Podlasia. W niedzielę w półfinale 60 metrów wystartuje Kamil Kryński.