Wigry Suwałki znowu bez punktów na wyjeździe. Porażka w Grudziądzu

Piłkarze Wigier Suwałki zaliczyli w sobotę siódmą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Przegrali 1:3 z Olimpią Grudziądz

Przed sobotnim meczem w obozie suwalczan liczono na to, że przełamanie na wyjazdach może przyjść w Grudziądzu. Olimpia to czołowy zespół rozgrywek, ale po przerwie zimowej w trzech meczach wywalczyła tylko punkt i nie zdobyła gola. Ale na kolejny słaby mecz i stratę punktów Olimpia nie mogła sobie pozwolić i podopieczni Dariusza Kubickiego od początku konfrontacji z Wigrami byli zdeterminowani.

W 16. minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Po rzucie rożnym i małym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości piłkę do bramki wbił Adam Banasiak. Wigry jeszcze przed przerwą zdołały odpowiedzieć, także po stałym fragmencie gry. Po wrzutce w pole karne piłkę głową lekko trącił Michał Kopczyński i zmylił bramkarza. Pierwsza połowa zakończyła się remisem i goście cały czas mieli nadzieję na dobry wynik w Grudziądzu. Jak się okazało, druga część gry była niepomyślna dla suwalczan.

- Nic nie zapowiadało naszej porażki - twierdzi kierownik Wigier Zbigniew Kowalewski. - Prowadziliśmy grę, a Valskis zmarnował dobrą okazję do objęcia prowadzenia 2:1. Niestety, straciliśmy kuriozalną bramkę, gdzie zawodnik Olimpii otrzymał przypadkowo piłkę i strzałem z dystansu trafił do bramki. Potem jeszcze w końcówce jakiś błąd w ustawieniu i straciliśmy gola po rzucie rożnym. W tym meczu zasłużyliśmy co najmniej na remis.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 3:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Adam Banasiak (16.), Kamil Kurowski (71.), Michał Piter-Bućko (85.) - Michał Kopczyński (32.).

Olimpia: Wróbel - Bielawski, Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak - Kłus, Elsner (55. Kurowski), Banasiak (70. Kaczmarek), Popović, Szczot - Aleksander.

Wigry: Salik - Bartkowski Ż, Jarzębowski, Wichtowski, Karankiewicz Ż - Biel, Rafalskis, Valskis, Kopczyński, Moneta (71. Hirsz) - Adamek (74. Zapolnik).

Inne wyniki 23. kolejki

Sobota: GKS Tychy - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0, Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście, Dolcan Ząbki - Chojnicznka Chojnice 0:3, Arka Gdynia - Miedź Legnica, GKS Katowice - Wisła Płock, Chrobry Głogów - Bytovia Bytów, Stomil Olsztyn - Widzew Łódź.

Niedziela: Zagłębie Lubin - Pogoń Siedlce.