Piłkarze Wigier powstrzymają lidera strzelców?

GKS Katowice, z liderem klasyfikacji I-ligowych strzelców w składzie, w sobotę (godz. 17) będzie rywalem piłkarzy Wigier. Jesienią suwalczanie niespodziewanie pokonali tego rywala na wyjeździe.

Wygrana 1:0 suwalczan we wrześniu ubiegłego roku w Katowicach była sporą niespodzianką. Obrońcom Wigier udało się wtedy powstrzymać napastnika Grzegorza Goncerza, który w tamtym czasie strzelał gole praktycznie w każdym meczu. Teraz z 15 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, ale ostatnio zatracił swoją skuteczność. W czterech pojedynkach po przerwie zimowej zdobył tylko jedną bramkę.

- Pamiętam, że w tamtym meczu Goncerz niczym niezwykłym nas nie zaskoczył - wspomina Tomasz Jarzębowski, stoper Wigier. - Miał jedną sytuację sam na sam, ale Karol Salik obronił. Zresztą wtedy zagraliśmy bardzo fajny mecz. Ale też trzeba pamiętać, że te jego 15 bramek nie wzięło się z nikąd. Na pewno jest to dobry napastnik i trzeba na niego uważać. On i Przemysław Pitry stanowią o sile ofensywnej GKS-u.

Spadek formy napastnika GKS-u wiąże się także ze słabszymi wynikami drużyny z Katowic. Tylko cztery zdobyte punkty po przerwie zimowej to znacznie za mało jak na czterokrotnego wicemistrza Polski. Nie ulega wątpliwości, że goście w sobotnim spotkaniu w Suwałkach będą chcieli przełamać nie najlepszą ostatnio passę. Ale też wiadomo, że Wigry w meczach u siebie spisują się znacznie lepiej niż na wyjazdach. Ostatnią porażkę na swoim boisku podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ponieśli w połowie września ubiegłego roku z Dolcanem Ząbki, a w pierwszych wiosennych meczach wygrali z Pogonią Siedlce i Chrobrym Głogów. W przypadku wygranej Wigry mogą "łapać kontakt" z zespołami środka tabeli.

- Skoro nie idzie nam na wyjazdach, to trzeba chociaż punktować u siebie. Ale też trzeba zaznaczyć, że GKS to lepszy zespół niż Pogoń i Chrobry i trzeba będzie zagrać jeszcze lepiej - mówi Jarzębowski.

Spotkania 24. kolejki

Sobota: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia, Wisła Płock - Dolcan Ząbki, Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz, Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin, Flota Świnoujście - GKS Tychy, Miedź Legnica - Widzew Łódź, Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów, Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz, Wigry Suwałki - GKS Katowice.