Wigry Suwałki u siebie nie oddają punktów

Wigry Suwałki po przerwie zimowej na swoim boisku jeszcze nie straciły nawet punktu. W sobotę Sandecja Nowy Sącz momentami była lepsza, ale to gospodarze zdobyli decydującą bramkę w 86. minucie.

Sandecja, która po przerwie zimowej prezentuje się przeciętnie, na początku meczu osiągnęła przewagę. Goście byli częściej przy piłce i ich akcje były groźniejsze. Ale na przekór sytuacji na boisku to suwalczanie wyszli na prowadzenie. Akcję przeprowadził Kamil Adamek, który już w polu karnym odegrał piłkę do Artura Bogusza, a ten umieścił ją w bramce Sandecji. Kilkanaście minut później był remis. Ładną akcję gości skutecznym strzałem zakończył Matej Nather. To pierwszy gol stracony przez Wigry na swoim boisku na wiosnę.

W drugiej połowie mecz się wyrównał i gdy wydawało się, że zakończy się podziałem punktów kapitalną akcję przeprowadził Bartosz Biel. Wprowadzony w 73. minucie na boisko skrzydłowy na lewym stronie minął kilku rywali i podał piłkę wzdłuż bramki do Adamka. Napastnik suwalczan z bliskiej odległości zdobył swoją piąta bramkę w sezonie. Biel jeszcze w doliczonym czasie gry trafił w poprzeczkę bramki Sandecji.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Artur Bogusz (14.), Kamil Adamek (86.) - Matej Nather (29.).

Wigry: Zoch - Bartkowski, Jarzębowski Ż, Wichtowski Ż, Karankiewicz Ż - Bogusz, Rafalskis, Kopczyński Ż, Moneta (73. Biel), Tarnowski (57. Hirsz) - Adamek Ż.

Sandecja: Radliński Ż - Szczepański (90. Fałowski), Szarek Ż, Bartków, Hempel, Bębenek, Niane (90. Makuch), Nather, Ella, Sobotka (90. Urban), Dudzic.

Inne mecze 26. kolejki

Sobota: Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki 3:2, Wisła Płock - GKS Tychy 1:0, Flota Świnoujście - Widzew Łódź 2:0, Zagłębie Lubin - Olimpia Grudziądz 1:0.

Niedziela: Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia, Pogoń Siedlce - GKS Katowice, Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Miedź Legnica, Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów.