Kajakarki. Polskie czwórki w finałach mistrzostw Europy

Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów oraz Paweł Florczak z Dojlid Białystok są w składzie czwórek, które powalczą o medale mistrzostw Europy
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kajakarze rywalizują na mistrzostwach Europy w Czechach. W reprezentacji Polski są m.in. Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów oraz Paweł Florczak z Dojlid Białystok. W piątek odbyły się m.in. wyścigi czwórek, a w tych osadach są zawodnicy z województwa podlaskiego. Dzieniszewska wraz z Martą Walczykiewicz (KTW Kalisz), Joanną Burską (Zawisza Bydgoszcz) oraz Eweliną Wojnarowską (Warta Poznań) rywalizowały na 500 metrów. W swym pierwszym wyścigu polska czwórka zajęła czwartą pozycję, co prawda nie awansowała bezpośrednio do finału (awans uzyskiwały trzy pierwsze ekipy), ale nie odpadła z dalszej rywalizacji. Czwarte miejsce dawało kwalifikację do półfinału, w nim Polki były drugie i w sobotę popłyną w finale.

Z kolei Florczak rywalizował w czwórce wraz z Rafałem Maroniem, Pawłem Szandrychem i Mariuszem Kujawskim (wszyscy Zawisza Bydgoszcz) na 1000 metrów. Polacy w pierwszym wyścigu uplasowali się na szóstej pozycji i awansowali do półfinału, w nim byli już pierwsi i w niedzielę powalczą o medale.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl