Kajakarstwo. Dwa srebrne medale na mistrzostwach Europy

Dwa srebrne medale podczas sobotnich finałów na mistrzostwach Europy w Czechach zdobyli reprezentanci Polski

Srebrny krążek wywalczył Tomasz Kaczor. Kanadyjkarz Warty Poznań uplasował się na drugiej pozycji w wyścigu na 1000 metrów. Drugie miejsce zajęły też Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz), które rywalizowały w dwójce na 1000 metrów.

Blisko medalu była też czwórka na 500 metrów w składzie Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Joanna Burska (Zawisza Bydgoszcz), Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Polki słabo popłynęły pierwszą część dystansu, ale na drugiej już zdecydowanie przyspieszyły. Ostatecznie uplasowały się na czwartej pozycji.