11. weekend Polska Biega coraz bliżej. Sprawdź imprezy w okolicy

Jeden bieg w ramach akcji w województwie podlaskim już się odbył, a dziesięć jest zarejestrowanych na stronie www.polskabiega.pl. Kulminacja tegorocznej akcji przypada na weekend 22-24 maja.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tradycyjnie już na początek akcji Polska Biega w województwie podlaskim rywalizowano w sobotę w XVII Międzynarodowym Biegu Wilka w Grajewie. W biegu głównym na dystansie dziesięciu kilometrów wzięło udział prawie stu biegaczy, a najlepszy okazał się Andrzej Leończuk z Białegostoku.

Na stronie www.polskabiega.sport.pl jest zarejestrowanych jeszcze dziesięć biegów w naszym województwie. Są to miejscowości, które nie po raz pierwszy biorą udział w akcji. W kulminacyjnym weekendzie będą biegali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, dorośli, ale także i więźniowie z aresztu śledczego w Suwałkach.

W Białymstoku firma Cezas (Centrum Zaopatrzenia Szkół) wraz z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowały imprezę 24 maja w parku Zwierzynieckim. Chętni będą mieli do pokonania pętlę długości ok. 4 km. Po raz pierwszy w historii zostanie przeprowadzony elektroniczny pomiar czasu. Zwycięzcy otrzymają bony pieniężne i puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Zapisywać się można na stronie www.sts-timing.pl. Ilość miejsc ograniczona - 200.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Biegi w województwie podlaskim

22.05 - Suwałki, teren aresztu śledczego, godz. 9, szacunkowa liczba uczestników - 20.

22.05 - Śniadowo, park w Śniadowie, godz. 10, zabawy biegowe dla dzieci z przedszkoli i klas zerowych z gminy Śniadowo.

22.05 - Łomża, stadion miejski przy ul. Zjazd, godz. 11, bieg po bieżni lekkoatletycznej dla dzieci z łomżyńskich przedszkoli.

22.05 - Bielsk Podlaski, start i meta przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, godz. 16, kategorie: przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli (10 km).

22.05 - Czarna Białostocka, stadion miejski, godz. 16, trzy biegi: szkoły podstawowe (ok. 600 metrów), gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (1000 metrów), dorośli (1500 metrów).

23.05 - Stawiski, stadion miejski, godz. 12, biegi dla pięciu kategorii wiekowych.

24.05 - Białystok, park Zwierzyniecki, godz. 10.30, bieg otwarty dla wszystkich chętnych ok. 4 km, zapisy na stronie www. sts-timing.pl.

24.05 - Suwałki, zalew Arkadia, godz. 12, test Coopera w kategoriach wiekowych 13-20 lat i 20-50 + lat, zgłoszenia w na adres: rafal.olszewski@osir.suwalki.pl do 20 maja lub w dniu zawodów na miejscu w godzinach 11.30-12.

27.05 - Mielnik, kompleks sportowy w Mielniku, godz. 10, biegi dla dziesięciu kategorii wiekowych od przedszkolaków (100 metrów) do open (1600 metrów).

28.05 - Siemiatycze, godz. 9, stadion MOSiR-u przy ul. Nadrzecznej, 24 biegi w różnych kategoriach.