Biegowe święto w Białymstoku. W niedzielę półmaraton

Po raz trzeci ulicami Białegostoku przebiegnie półmaraton. Niedzielna impreza zgromadzi 2,5 tys. uczestników z Polski, a także z zagranicy.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Białostocki półmaraton to największy we wschodniej Polsce bieg uliczny. W biegu głównym, na dystansie 21 km, weźmie udział 1,5 tys. biegaczy. Podczas imprezy odbędą się też biegi towarzyszące. 500 osób pobiegnie na 5 km. Natomiast dla dzieci przewidziano dystanse 100, 500 i 800 m. Do tych biegów zgłosiło się 500 dzieci. Najmłodsi uczestnicy mogą mieć cztery lata.

Oprócz amatorów w półmaratonie wystartują wyczynowi sportowcy. Do faworytów zaliczany jest Artur Kern, który w ubiegłym roku w Białymstoku zajął szóste miejsce. W ostatnich trzech sezonach Kern zdobył trzy medale mistrzostw kraju w biegach ulicznych (dwa razy na 5 km i raz na 10 km). Mocni powinni być Radosław Kłeczek i Wojciech Kopeć - to wielokrotni medaliści różnych imprez biegowych i mistrzostw Polski na różnych dystansach. Do walki o podium może się też włączyć Bogusław Andrzejuk, zawodnik Podlasia Białystok, przed rokiem siódmy. Wśród pań pierwszego miejsca sprzed roku będzie broniła Izabela Trzaskalska z Terespola.

Nowością w tegorocznym półmaratonie będzie start honorowy z dziedzińca Pałacu Branickich, a także fragment trasy przy Akcencie ZOO. Start ostry będzie na ulicy Legionowej, następnie trasa poprowadzi przez ulice Sienkiewicza, Piłsudskiego, Branickiego, Mickiewicza, Świętojańską, Zwierzyniecką, Kopernika, Hetmańską, Solidarności, Lipową, Kalinowskiego, obok Teatru Lalek oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej. Meta zlokalizowana będzie na Rynku Kościuszki przy Ratuszu. Podczas biegów na poszczególnych odcinkach będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Starty biegów dla najmłodszych rozpoczną się o godz. 9. Początek półmaratonu o godz. 10, a bieg na 5 km o godz. 10.15.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl