Białostocki półmaraton dla Kenijczyków [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tak jak przed rokiem w białostockim półmaratonie najlepsi byli Kenijczycy. Wśród pań wygraną z poprzedniej edycji powtórzyła Izabela Trzaskalska z Terespola.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Najszybciej trasę ulicami Białegostoku pokonał Francis Lagat (1:05.08) z Kenii, który wyprzedził swego rodaka Gilberta Kipkosgei (1:05.12). Na trzecim miejscu uplasował się Ukrainiec Yurij Rusyuk (1:05.17). Najlepszym z Polaków był szósty Radosław Kłeczek z Krakowa (1:08.44).

- Stawka była bardzo mocna i ciężkie warunki pogodowe - mówił na mecie Kłeczek. - Silny wiatr utrudniał utrzymanie równego tempa na trasie. Jestem zadowolony, że spełniłem swoje założenia sprzed biegu, czyli rozpocząłem spokojnie, rozkręcałem się na dystansie i wyprzedzałem poszczególnych rywali. Wiele słyszałem dobrego o półmaratonie w Białymstoku i w tym roku postanowiłem to sprawdzić. Organizacja perfekcyjna, podobało mi się i na pewno będę wracał.

Najszybciej z białostoczan metę usytuowaną na Rynku Kościuszki osiągnął Bogusław Andrzejuk (1:09.27), który przybiegł dziewiąty. Przed rokiem był o dwie pozycje lepszy.

- Stawka tych najlepszych zawodników już na pierwszych kilometrach uzyskała przewagę. Przez większość dystansu biegłem z jednym z zawodników. Na trasie dopingowali mnie znajomi, rodzina i to trochę pomagało - opisuje Andrzejuk.Wśród pań wygrała Izabela Trzaskalska z Terespola. Jej wynik 1:16.16 jest lepszy o prawie dwie minuty od tego sprzed roku.

- Jeszcze podczas biegu wydawało mi się, że na mecie będzie nawet gorzej o minutę niż przed rokiem - opowiada Trzaskalska. - Pierwsze 10 km było za wolno. Ale jeszcze mam rezerwy. Trasa była fajna i szczęśliwa dla mnie. Lubię tu przyjeżdżać.

Druga była Angelika Mańczuk z Białegostoku (1:16.54), a trzecia Olga Krautsova z Grodna (1:17.16).

Oprócz półmaratonu można było rywalizować na 5 km. Tu najszybszy był Białorusin Igor Teterucou (14.48), a wśród pań Anna Łapińska z Warszawianki (18.14).

W sumie w imprezie wzięło udział blisko 2,5 tys. biegaczy w różnym wieku.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl