Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wigry Suwałki. Przerwana passa

Po siedmiu meczach bez porażki I-ligowe Wigry Suwałki uległy 0:2 na wyjeździe Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Gospodarze zdobyli gole po rzutach karnych.

Wigry mogły objąć prowadzenie w środowym meczu już w szóstej minucie. Jakub Bartkowski przedostał się z piłką w pole karne rywali i dograł piłkę do Artura Bogusza. Niestety po strzale tego ostatniego i po odbiciu od nogi rywala piłka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy. Od tego momentu zaczęła przeważać Termalica. Akcje gospodarzy były coraz groźniejsze. Aż w końcu goście w 30. minucie popełnili błąd. Maciej Wichtowski, który kilka minut wcześniej zmienił Bartosza Widejkę, dotknął piłkę ręką w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Jakub Biskup. Dziesięć minut później gospodarze mieli ponownie rzut karny. W polu karnym rozpędzonego Mateusza Janeczko nieprzepisowo zatrzymał Bogusz. Tym razem Hieronima Zocha pokonał Dawid Plizga. Gospodarze zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie. Po przerwie Termalica już tak nie forsowała tempa, a Wigry nieudanie próbowały strzelić gola. Końcówkę goście grali w osłabieniu po tym, jak w 84. minucie za faul taktyczny Wichtowski dostał drugą żółtą kartkę.

Tak więc to druga wyraźna przegrana na wiosnę Wigier z kandydatem do awansu. Wcześniej suwalczanie zaliczyli porażkę 0:3 z Zagłębiem Lubin, a jeszcze przed nimi starcie na koniec rozgrywek z Wisłą Płock, która także walczy o awans. Natomiast w najbliższy weekend Wigry pauzują i dostaną trzy punkty walkowerem za mecz z wycofaną Flotą Świnoujście.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Jakub Biskup (32.-karny), Dawid Plizga (43.-karny).

Termalica: Nowak - Chomiuk, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (69. Kaczmarczyk Ż), Pleva, Kupczak, Plizga (83. Sołdecki), Biskup, Janeczko (80. Kamiński), Drozdowicz.

Wigry: Zoch - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz, Widejko (27. Wichtowski Ż-Cz), Biel, Kopczyński, Atanacković (62. Zapolnik), Bogusz (57. Moneta), Rafalskis, Adamek.

Inne wyniki 31. kolejki

Flota Świnoujście - Wisła Płock 0:3 (walkower), GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1, Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 4:3, Widzew Łódź - Pogoń Siedlce 0:2, Dolcan Ząbki - GKS Katowice (godz. 17.30), Miedź Legnica - Bytovia Bytów, Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz (dwa mecze o godz. 18), Arka Gdynia - Zagłębie Lubin (godz. 18.30).