Czas na Weekend Polska Biega

Jedenasta edycja Weekendu Polska Biega właśnie się rozpoczyna. W województwie podlaskim jest do wyboru kilka imprez.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W ramach akcji w naszym województwie już biegano. W Grajewie 9 maja odbył się Międzynarodowy Bieg Wilka. Natomiast w czwartek uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali w Michałowie.

Na stronie www.polskabiega.sport.pl są zarejestrowane pozostałe biegi w województwie podlaskim. Są to miejscowości, które nie po raz pierwszy biorą udział w akcji. W weekend będą biegali przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, dorośli, ale także i więźniowie z aresztu śledczego w Suwałkach.

W Białymstoku firma Cezas (Centrum Zaopatrzenia Szkół), Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego przygotowały imprezę w niedzielę w parku Zwierzynieckim. Przewidziany limit to 200 uczestników, a jeśli nie zostanie wyczerpany, to możliwe będzie zgłoszenie także w biurze zawodów (w dniu biegu w godzinach 8-10).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Biegi w województwie podlaskim

Piątek: Suwałki, teren aresztu śledczego, godz. 9, szacunkowa liczba uczestników - 20; Śniadowo, park w Śniadowie, godz. 10, zabawy biegowe dla dzieci z przedszkoli i klas zerowych z gminy Śniadowo; Łomża, stadion miejski przy ul. Zjazd, godz. 11, bieg po bieżni lekkoatletycznej dla dzieci z łomżyńskich przedszkoli; Bielsk Podlaski, start i meta przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, godz. 16, kategorie: przedszkolaki, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli (10 km); Czarna Białostocka, stadion miejski, godz. 16, trzy biegi: szkoły podstawowe (ok. 600 metrów), gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (1000 metrów), dorośli (1500 metrów).

Sobota: Stawiski, stadion miejski, godz. 12, biegi dla pięciu kategorii wiekowych.

Niedziela: Białystok, park Zwierzyniecki, godz. 10.30, bieg otwarty dla wszystkich chętnych ok. 4 km; Suwałki, zalew Arkadia, godz. 12, test Coopera w kategoriach wiekowych 13-20 lat i 20-50+ lat.