Kajakarstwo. Polska czwórka druga w Pucharze Świata

Edyta Dzieniszewska-Kierkla ze Sparty Augustów była w składzie czwórki na 500 metrów, która zajęła drugie miejsce na zawodach Pucharu Świata w Duisburgu

Wraz z kajakarką Sparty Augustów polską osadę stworzyły Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Polki na zawodach w Duisburgu wygrały swój wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowały do finału. W decydującym wyścigu przegrały tylko z Białorusinkami.

Dzieniszewska-Kierkla rywalizowała też w K2 na 200 metrów wraz z Anną Włosik (KKW 1929 Kraków). Ta osada w finale zajęła szóstą pozycję.

Z kolei Paweł Florczak z Dojlid Białystok w Duisburgu rywalizował w dwójce na 1000 metrów wraz z Martinem Brzezińskim (Zawisza Bydgoszcz). Polacy nie zdołali awansować do finału A, a w finale B zajęli drugie miejsce.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się za tydzień w Kopenhadze.