Puchar Świata w kajakarstwie. Dwójka tuż za podium

Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) i Bartosz Stabno (Posnania Poznań) zajęli czwarte miejsce w rywalizacji K2 na 1000 metrów na zawodach Pucharu Świata w Kopenhadze

Polacy wygrali swój wyścig eliminacyjny i bezpośrednio awansowali do finału. W biegu o medale uplasowali się za osadami Niemiec, Australii oraz Rosji. Rosolski i Stabno do pierwszego miejsca stracili 5,956 s.

W sobotę w finale w Kopenhadze rywalizowała też polska czwórka na 1000 metrów. W tej osadzie popłynęli Paweł Florczak (Dojlidy Białystok), Rafał Maroń, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz). Polacy w finale zajęli piątą pozycję. Do pierwszych Niemców stracili 6,128 s.

Jeżeli chodzi natomiast o zmagania kobiet, to w Kopenhadze nie startują najlepsze Polki. Kajakarki, m.in. Edyta Dzieniszewska-Kierkla ze Sparty Augustów, przebywają obecnie na zgrupowaniu w Wałczu.