Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki. Pierwsza wygrana mimo osłabienia

Dwa szybko strzelone gole Wigier i dominacja w pierwszej połowie. Po przerwie inicjatywa należała do Chojniczanki, ale suwalczanie ostatecznie wygrali 3:2, a kończyli mecz w dziesiątkę. To pierwsza wyjazdowa wygrana zespołu z Suwałk na wiosnę.

Trener Wigier Zbigniew Kaczmarek na sobotni mecz zdecydował się na niepraktykowane wcześniej rozwiązanie. Mianowicie: od pierwszej minuty zagrali wspólnie dwaj napastnicy Kamil Adamek i Kamil Zapolnik. Na wiosnę to ten pierwszy najczęściej zaczynał spotkanie, a Zapolnikowi pozostawała rola jokera, z której zresztą wywiązywał się dobrze. W sobotę nowy układ sprawdził się. Już po 15 minutach goście prowadzili 2:0, a po golu zaliczyli właśnie Adamek i Zapolnik. W dalszej części pierwszej połowy Wigry dominowały na boisku i mogły zdobyć kolejne bramki. Skończyło się na zasłużonym prowadzeniu 2:0.

Ale Chojniczanka to drużyna, która na swoim boisku na wiosnę nie przegrała i podopieczni Mariusza Pawlaka nie zamierzali tej dobrej passy zakończyć. Zaraz po wznowieniu gry ruszyli do zdecydowanego ataku i po niecałych dwóch minutach zdobyli bramkę. Z dystansu strzelił Tomasz Mikołajczak, Hieronim Zoch odbił piłkę przed siebie, a skutecznie dobił Rafał Grzelak. Napór gospodarzy wzrastał, ale w 64. minucie Wigry znowu miały dwie bramki przewagi. Po strzale Adamka skutecznie dobił Bartosz Biel. Gdy wydawało się, że Wigry kontrolują mecz, gospodarze przeprowadzili ładną akcję. Prostopadłe podanie przejął Bartłomiej Niedziela i znalazł się sam na sam z Zochem. Bramkarz Wigier nieprzepisowo zatrzymał rywala, za co otrzymał czerwoną kartkę, a Chojniczanka rzut karny. Na boisko za Zapolnika wszedł rezerwowy bramkarz Karol Salik. Jedenastkę wykorzystał Mikołajczak i dla gospodarzy znowu pojawiła się nadzieja na chociażby punkt w tym meczu. Sędzia przedłużył mecz o sześć minut, ale Chojniczanka nie zdołała już zaatakować skutecznie.

Także Wigry odniosły pierwsze wyjazdowe zwycięstwo na wiosnę, po którym awansowały na szóste miejsce w tabeli. Za tydzień suwalczanie zakończą rozgrywki meczem u siebie z Wisłą Płock.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 2:3 (0:2)

Strzelcy bramek: Rafał Grzelak (47.), Tomasz Mikołajczak (83. - karny) - Kamil Adamek (5.), Kamil Zapolnik (15.), Bartosz Biel (64.).

Chojniczanka: Podleśny - Chyła, Markowski, Kieruzel (83. Rybski), Lisowski, Gałązka (46. Niedziela Ż), Feciuch, Gancarczyk, Mrozik (30. Siemaszko), Grzelak, Mikołajczak Ż.

Wigry: Zoch Cz - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz Ż, Bogusz - Moneta (66. Żebrowski Ż), Kopczyński Ż, Atanacković, Biel - Adamek (87. Michałowski), Zapolnik (83. Salik).

Inne wyniki 33. kolejki

Sobota: Flota Świnoujście - Bytovia Bytów 0:3 (walkower), Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:2, Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Siedlce 2:0, Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 0:1, Widzew Łódź - Chrobry Głogów 1:1, Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:2, GKS Tychy - GKS Katowice 0:3, Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 1:1.