Martyna Dąbrowska z Bojar Białystok z najlepszym wynikiem

Martyna Dąbrowska z UKS-u Bojary Białystok uzyskała najlepszy wynik w kraju w tym sezonie na 400 metrów w 15. Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy. Dobrze wypadli na tych zawodach też niektórzy zawodnicy z Podlasia Białystok.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Dąbrowska biegnąc w pierwszej serii, teoretycznie słabszej, uzyskała 52,23 s. Jest to rekord życiowy zawodniczki UKS Bojary oraz najlepszy wynik w tym sezonie w kraju. W Bydgoszczy lepiej pobiegła tylko zawodniczka z Wielkiej Brytanii Anyika Onuora 51,67 s. Dąbrowska w Bydgoszczy pokonała czołówkę krajową na tym dystansie i być może zostanie włączona do kadry Polski na Drużynowe Mistrzostw Europy, które w najbliższy weekend zostaną rozegrane w Rosji. Podopieczna Mieczysława Sutyńca już wcześniej wypełniła minimum na młodzieżowe (do lat 23) mistrzostwa Europy w Tallinie.

Rekord życiowy w biegu na 100 metrów poprawiła inna zawodniczka Bojar Katarzyna Sokólska. Jej rezultat 11,73 s był siódmym wynikiem zawodów.

Na 100 metrów startował Kamil Kryński z Podlasia. Został sklasyfikowany na szóstym miejscu - 10,60 s. Kryński pobiegł także w sztafecie 4x100 metrów Polska II, która z czasem 39,29 s wyprzedziła Polskę I.

Natomiast w biegu na 800 metrów Paulina Mikiewicz z Podlasia była trzecia z najlepszym swoim wynikiem w sezonie - 2:03,70 min.

Szóste miejsce na 110 metrów przez płotki zajął Damian Czykier z Podlasia - 13,84 s.

Rekord życiowy na 3000 metrów z przeszkodami poprawił Maciej Bielawiec z Podlasia. Wynik 9:00,43 min wystarczył mu do zajęcia czwartej pozycji.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: