Do Białegostoku przyjadą siatkarze. Boisko testował prezydent [WIDEO]

3 lipca plaża w białostockich Dojlidach zmieni się w arenę zmagań siatkarzy. Odbędą się wówczas zawody Plaża Open.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zawody zaplanowano od 3 do 5 lipca. Na dojlidzkiej plaży rywalizować będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W rozgrywkach mogą uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy, dorośli i młodzież. Tegoroczna edycja odbywa się w siedmiu miastach. Oprócz Białegostoku są to: Legionowo, Chorzów, Łódź, Rybnik, Piła i Gdańsk. Łączna pula nagród to 15 tys. zł.- Na Dojlidach przez trzy dni na trzech boiskach zmierzy się ze sobą kilkadziesiąt par z całego kraju. Oglądający będą mogli podziwiać umiejętności czołowych zawodników. Podczas Plaży Open na pasjonatów siatkówki będą też czekały rozrywki i miasteczko siatkarskie. W przerwach między meczami publiczność będzie mogła sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w siatkarskim quizie, potrenować zagrywkę do celu i obejrzeć pokazy zumby. W miasteczku będą dostępne trzy strefy: animacji, wypoczynkowa i historii. W strefie historii będzie można poznać tradycje polskiej siatkówki i obejrzeć historyczne zdjęcia - informuje Kamila Busłowska z biura prasowego magistratu.

Marcin Strządała, główny organizator Plaża Open, dodaje, że obok głównej areny staną trybuny dla 450 widzów. Planowany jest też mecz reprezentacji Białegostoku z gwiazdami siatkówki, a także rozgrywki siatkarskie, w których za piłkę ma służyć wypełniony wodą balon.

Imprezie patronuje - obok Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Polski Związek Piłki Siatkowej, a relację z turnieju finałowego, który w Białymstoku odbędzie się w niedzielę (5.07) w godz. 16-18 przeprowadzi TVP Sport. Więcej informacji o Plaży Open znajduje się na TU