Dwa medale juniorów w rzucie oszczepem na mistrzostwach Polski

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki zdobyła złoty medal, a Mateusz Strzeszewski z Podlasia Białystok brązowy w rzucie oszczepem podczas mistrzostw Polski juniorów (do lat 19).

Marii Andrejczyk z Hańczy do wygranej na mistrzostwach w Białej Podlaskiej wystarczył rzut na odległość 54,80 m. Druga zawodniczka miała wynik o ponad siedem metrów gorszy. Oszczepniczka z suwalskiego klubu w tym sezonie rzuciła już 58,72 m i jest faworytką do medalu mistrzostwa Europy juniorów w Szwecji (16-19 lipiec).

Natomiast trzecie miejsce Strzeszewskiego to rozczarowanie. Oszczepnik rzucił tylko 63,64 m, a w tym sezonie miał już 73,56 m. Ale też trzeba zaznaczyć, że zawodnik ostatnio miał kłopoty zdrowotne.

W poniedziałek brąz wywalczyli sprinterzy Podlasia w sztafecie 4x100 m. Sztafeta w składzie Kuba Głuchowski, Adam Wasilewski, Artur Wasilewski, Paweł Suproń uzyskała czas 41,54 s.

W niedzielę, pierwszego dnia mistrzostw, reprezentanci województwa podlaskiego zdobyli cztery medale. Złoto w pchnięciu kulą wywalczyła Klaudia Kardasz (Podlasie), a srebro Karolina Nesterowicz (Sprinter Siemiatycze). Z kolei finał 100 m wygrał Artur Wasilewski (Podlasie), a drugi w skoku w dal był Bartosz Chojnowski (Podlasie).