Dwa medale dla Podlasia Białystok na koniec mistrzostw Polski

Dwa srebrne medale wywalczyli lekkoatleci Podlasia Białystok w trzecim, ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów (do lat 19) w Białej Podlaskiej. Podlasie w klasyfikacji punktowej zajęło drugie miejsce.

We wtorek srebro w biegu na 110 metrów przez płotki zdobył Paweł Suproń. Płotkarz poprawił także rekord życiowy - 14,27 s. To był drugi medal tego lekkoatlety w mistrzostwach. Wcześniej był w składzie sztafety 4x100 metrów, która zajęła trzecie miejsce.

Na drugim miejscu we wtorek uplasowała się także sztafeta 4x400 metrów. Drużyna w składzie Arkadiusz Margol, Artur Wasilewski, Mariusz Ambroziak i Adam Wasilewski skończyła konkurencję w czasie 3:17,48 s. Bracia Artur i Adam Wasilewscy byli także w składzie brązowej sztafety 4x100 metrów, a Artur zdobył jeszcze mistrzostwo na 100 metrów.

Juniorzy Podlasia w sumie zdobyli 182 pkt i w klasyfikacji punktowej uplasowali się na drugim miejscu za Zawiszą Bydgoszcz - 258 pkt.