Plaża Open. Tomasz Frankowski: Częściej trafiałem w siatkę

W sobotę wyłoniono sześć najlepszych par turniejów kobiet i mężczyzn w turnieju Plaża Open, który odbywa się nad zalewem Dojlidy w Białymstoku
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Sobotnie rozgrywki wyłoniły pierwszych półfinalistów białostockiej Plaży Open. Po zaciętym trzysetowym pojedynku z Jędrzejem Brożyniakiem i Bartłomiejem Dzikowiczem pewni miejsca w pierwszej czwórce są Adam Parcej i Mateusz Radojewski.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż zagraliśmy nasz najlepszy mecz dziś i zrewanżowaliśmy się chłopakom za porażkę w Legionowie - też w tie-breaku - powiedział po meczu "Radar". Niewiele brakowało jednak, by ten zawodnik nie dokończył meczu, gdyż po zderzeniu pod siatką z Jędrzejem Brożyniakiem potrzebował pomocy medycznej. - Obawiałem się, że stało się coś poważnego, ale na szczęście skończyło się na strachu. Chętnie spotkam się jeszcze z chłopakami w finale.

Do drugiego półfinału awansowali Bartek Malec i Bartłomiej Kiernoz. Znane są również dwie pary kobiece, które zagrają w półfinałach. Joanna Wiatr i Martyna Wardak poznają swoje rywalki po ćwierćfinałowym pojedynku między Magdaleną Saad z Aleksandrą Theis oraz Aleksandrą Zdon i Pauliną Biranowską. Druga para, która nie doznała porażki w sobotę, to Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg. Ich rywalki wyłoni pojedynek Agnieszki Wołoszyn i Natalii Gruszczyńskiej z Magdaleną Szczytowicz i Joanną Baron.

O godzinie 15.30 na boisku głównym odbył się także tradycyjny Mecz Gwiazd. Niespodzianką dla kibiców był występ piłkarzy, którzy zakończyli obecny sezon ekstraklasy na trzecim miejscu. Białystok reprezentowali zagraniczni zawodnicy - Taras Romanczuk, Igors Tarasovs, Konstantin Vassijev oraz Nika Dzalamidze. W szeregach "Jagi" nie mogło zabraknąć oczywiście Tomasza Frankowskiego. Były reprezentant Polski powiedział, kiedy ostatni raz grał w siatkówkę: - Ostatni raz styczność z tą dyscypliną miałem w podstawówce, gdy wzrostem nie odbiegałem jeszcze od najwyższych. Jednak z uwagi na to, że czynnie uprawiałem sport, łatwiej dostosować się do gry kolektywnej, jak siatkówka. Ale dla nas to była przede wszystkim rekreacja i dobra zabawa.

Były piłkarz, znany raczej z trafiania w siatkę, a nie przez nią, potwierdził, że to dobre podsumowanie jego występu: - Jednak częściej uderzałem w siatkę albo obok. Ale myślę, że kilka akcji nam się udało, co pewnie podobało się licznie zgromadzonej publiczności.

Przy drobnej pomocy sędziego popularny "Franek" wraz z kolegami pokonał przeciwników w składzie: Robert Szczerbaniuk, Marcin Prus, Bartosz Gajda i Dorota Strąg.

Niedzielne zmagania rozpoczną się od ćwierćfinałowych pojedynków. Wygrani awansują do półfinałów, a przegrani pożegnają się z turniejem. Dalej na wszystkich kibiców czekają już tylko mecze o stawkę, które na pewno dostarczą ogromu emocji . Nie zabraknie też świetnej zabawy.

Program na niedzielę

10:00 - 10:45 - Ćwierćfinały kobiet

10:55 - 11:45 - Ćwierćfinały mężczyzn

11:55 - 12:45 - Półfinały kobiet

12:55 - 13:45 - Półfinały mężczyzn

13:50 - 14:20 - Warsztaty dla dzieci z Marcinem Prusem

14:25 - 15:15 - Mecze o 3. miejsce kobiet i mężczyzn

15:15 - 15:50 - Siatkarskie Szoł z Bartoszem Gajdą (Łowcy.B) - mecz Vylleybalon

16:00 - 16:45 - Finał kobiet (TVP Sport)

16:45 - 17:00 - Konkursy dla publiczności

17:00 - 17:45 - Finał mężczyzn (TVP Sport)

17:50 - 17:55 - Ceremonia dekoracji i zakończenia turnieju

18:05 - Konferencja prasowa z udziałem zwycięzców, przedstawicieli miasta oraz organizatora