Plaża Open na Dojlidach rozstrzygnięta

Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg i Adam Parcej/Mateusz Radojewski to zwycięskie pary turnieju siatkówki Plaża Open, który odbył się nad zalewem w białostockich Dojlidach.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Turniej w Białymstoku to jeden z siedmiu całego cyklu Plaży Open. Pierwszy był rozegrany przed tygodniem w Legionowie. I właśnie w finale pań doszło do powtórki z Legionowa. Na zawodach nad zalewem w Dojlidach w walce o pierwsze miejsce spotkały się rozstawione z numerem jeden Joanna Wiatr/Martyna Wardak oraz Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg. Tak jak przed tygodniem triumfowała ta druga para.

- Ten mecz był zdecydowanie cięższy niż w Legionowie. Cały turniej grałyśmy bardzo dobrze. Pogoda uciążliwa, ale bardzo fajne miejsce do grania - mówi Kociołek.

Natomiast wśród panów doszło do małej niespodzianki. Zwycięzcy z Legionowa i rozstawieni z jedynką Bartłomiej Dzikowicz/Jędrzej Brożyniak ulegli 1:2 parze Adam Parcej/Mateusz Radojewski. Zwycięzcy z Białegostoku w Legionowie uplasowali się dopiero na miejscach 7.-8. O ich wygranej zadecydowały między innymi skuteczne bloki Parceja w tie-breaku.

- Tyle bloków co w tym meczu finałowym to nie nazbierałem chyba w całym turnieju. Cieszę się, że ten element zaskoczył w odpowiednim momencie i pomógł nam wygrać - stwierdził Parcej.

Zawody w Białymstoku trwały przez trzy dni. W sobotę odbył się m.in. Mecz Gwiazd. Zagrali w nim obecni piłkarze Jagiellonii - Taras Romanczuk, Igors Tarasovs, Konstantin Vassijev oraz Nika Dzalamidze, jak też były zawodnik białostockiego klubu Tomasz Frankowski.

- Ostatni raz styczność z tą dyscypliną sportu miałem w podstawówce, gdy wzrostem nie odbiegałem jeszcze od najwyższych. Jednak z uwagi na to, że czynnie uprawiałem sport, łatwiej dostosować się do gry kolektywnej jak siatkówka. Ale dla nas to była przede wszystkim rekreacja i dobra zabawa - stwierdził po meczu Frankowski, a jego drużyny, przy drobnej pomocy sędziego, pokonały przeciwników w składzie: Robert Szczerbaniuk, Marcin Prus, Bartosz Gajda i Dorota Strąg.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wyniki Plaża Open w Białymstoku

Finał kobiet: Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg - Joanna Wiatr/Martyna Wardak 2:0 (21:17, 21:17).

Mecz o 3. miejsce: Saad/Theis - Wołoszyn/Gruszczyńska 2:1 (15:21, 21:19, 18:16).

Finał mężczyzn: Adam Parcej/Mateusz Radojewski - Bartłomiej Dzikowicz/Jędrzej Brożyniak 2:1 (15:21, 21:18, 15:7).

Mecz o 3. miejsce: Chiniewicz/Kałuża - Malec/Kiernoz 0:2 (20:22, 18:21).