Sport.pl

Maria Andrejczyk z rekordem i minimum na mistrzostwa świata

Maria Andrejczyk, oszczepniczka Hańczy Suwałki, podczas 3. festiwalu rzutów im. Kamili Skolimowskiej uzyskała rezultat 62,11 m. Jest to rekord Polski juniorek i przekroczone minimum na mistrzostwa świata seniorów w Pekinie.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

19-letnia Andrejczyk to tegoroczna mistrzyni Europy juniorek. W sobotę po raz kolejny pokazała wspaniałe przygotowanie do sezonu. Zawody w Cetniewie wygrała z rezultatem 62,11 m. Poprawiła rekord Polski juniorek oraz ustanowiła najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej na świecie. Przekroczyła także minimum na mistrzostwa świata seniorek w Pekinie, które wynosi 61 metrów.

W festiwalu wystąpili także inni lekkoatleci z województwa podlaskiego. Młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki z wynikiem 75,41 m zajął trzecie miejsce. Nowicki już wcześniej wypełnił minimum na Pekin. Także trzecia w dysku była Daria Zabawska. Jej wynik to 54,24 m.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o:
Komentarze (3)
Maria Andrejczyk z rekordem i minimum na mistrzostwa świata
Zaloguj się
 • qast

  Oceniono 5 razy 5

  Żenada z tym zdjęciem. Wyręczę leniwego redaktora (technicznego ?) i podpowiem :
  www.suwalki24.pl/_uploads/_2015/06.czerwiec/alytus0008.jpg

 • Janusz Marek Nowak

  Oceniono 5 razy 5

  Piszecie o oszczepniczce Marii Andrejczk a foto..... młociarza. Fotografa przy tym nie było? Obciach!

 • kania.u

  Oceniono 4 razy 2

  Maria Andrejczyk to bardzo ładna dziewczyna i zupełnie niepodobna do Wojciecha Nowickiego, którego zdjęciem podpisaliście się pod tytułem !

  Majka rzutem oszczepem w czwartej kolejce na odległość 62,11 m odebrała Karolinie Witek rekord Polski juniorek, poprawiła NAJLEPSZE NALEŻĄCE DO NIEJ WYNIKI w tym roku w Polsce w kat. seniorek oraz na świecie w kat. juniorek.

  Majka Andrejczyk o rekordowym rzucie :
  - Nie wierzyłam, że stanie się to co się stało ...Patrzyłam na oszczep, a ten leciał, leciał, leciał...a kiedy spadł ogonem na linię 60 metrów wiedziałam, że stało się coś fajnego, że to kolejny przełom w mojej karierze. Kiedy zobaczyłam na tablicy 62,11 nie wierzyłam własnym oczom, to do mnie nie docierało. Dopiero rozmowa z mamą i telefon od trenera sprawiły, że uwierzyłam że wreszcie złamałam 60 metrów.
  - Wiedziałem, że stać ją na złamane bariery 60 metrów, ale 62 przeszło moje najśmielsze oczekiwania - mówi szczęśliwy Karol Sikorski.- Majka jest w formie, rzuca na luzie i potwierdza, że dziś jest niekoronowaną królową polskiego oszczepu. Przed nią jeszcze start za tydzień w Memoriale Janusza Kusocińskiego i tam też może sprawić niespodziankę.
  Dodajmy, że w ten sezon Andrejczyk wchodziła z wynikiem 56,58 m, a dziś jest to już 62,11, czyli o ponad 5,5 m dalej. Postęp niesamowity, znamionujący wielki talent, który zawodniczka popiera tytaniczną wręcz pracą. Dodajmy, że należący od 2006 r. do Barbary Madejczyk rekord Polski seniorek to 64,08

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX