Druga wygrana juniorów Jagiellonii Białystok

Juniorzy starsi (do lat 19) Jagiellonii Białystok w trzeciej kolejce spotkań Centralnej Ligi Juniorów wygrali 4:0 u siebie ze Stalą Rzeszów.

Mecz lepiej rozpoczęli juniorzy Stali, którzy w pierwszych kilkunastu minutach dwa razy trafili w słupek bramki gospodarzy. Po okresie lekkiej przewagi gości gra się wyrównała, a w 23 minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Tomasz Zaręba wykorzystał błąd bramkarza Stali, który wypuścił piłkę z rąk, i umieścił piłkę w bramce. Cztery minuty później było 2:0. Po strzale Patryka Koncewicza bramkarz odbił piłkę przed siebie, a skutecznie dobił Mateusz Maliszewski.

Stal odpowiedziała golem w 59 minucie. Jednak końcówka to znowu skuteczna gra gospodarzy potwierdzona dwoma golami Pawła Kaczmarczyka (w tym jeden z rzutu karnego).

- Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo - mówił trener juniorów Jagiellonii Tomasz Kulhawik, cytowany przez oficjalna stronę klubu. - Przy stanie 0:0 przeciwnicy mieli dwa słupki, aczkolwiek z przebiegu meczu na pewno zasłużyliśmy na trzy punkty. Trochę niepokoją mnie niewykorzystane sytuacje, bo powinniśmy strzelić bramkę na 3 oraz 4:0 w bardzo dogodnych do tego okazjach. Nie strzelamy i to trochę napędza przeciwnika, który szukał swojej szansy i jedną z nich wykorzystał. Przez to wkradło się w nasze szeregi trochę nerwowości, mecz zrobił się za bardzo bezpośredni. Nie lubię takich gier, bo wtedy często w młodych głowach emocje odgrywają dużą rolę.

W środę juniorzy Jagiellonii w zaległym meczu z pierwszej kolejki podejmą Legię Warszawa. Mecz w Tykocinie zaplanowano na godzinę 12.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Jagiellonia Białystok - Stal Rzeszów 4:1 (2:0)

Strzelcy bramek: Tomasz Zaręba (23.), Mateusz Maliszewski (27.), Paweł Kaczmarczyk (86.-karny i 90.) - Andrzej Trubeha (58.).

Jagiellonia: Dobreńko - Olszewski, Niemczynowicz, Maliszewski, Pigiel - Renkowski, Koncewicz - Domański, Polkowski (63. Kaczmarczyk), Zaręba (32. Oksieńczuk, 75. Toczydłowski) - Piechniak (87. Ciborowski).

Inne wyniki 3. kolejki

Polonia Warszawa - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1, SMS Łódź - Cracovia 2:0, Stal Mielec - Korona Kielce 1:2, Hutnik Kraków - Motor Lublin 1:2, MKS Ełk - GKS Bełchatów 2:3, TOP 54 Biała Podlaska - ŁKS Łódź 1:3, Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:1.

16. TOP 54 Biała Podlaska304:10
Dwie najlepsze drużyny awansują do walki o mistrzostwo Polski. Ostatnie cztery zespoły spadają z ligi.